Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

5. KAPITOLA: Náročné dny

25. ledna 2013 v 22:46 | Flexi |  HG - Minulost se opakuje!
Divíte se? ... To já taky :D Vím, že jsem v jednom s předchozích článků psala, že tuhle povídku pozastavuju. Ale tak nějak se naskytla příležitost a myšlenka a konečně jsem dopsala další kapitolu k Munulosti, takže vám jí sem hned dávám :D Musím přesi vynahradit ty něsíce nečinnosti :D
Uběhlo pár dnů. Splátci trénovali ve výcvikové místnosti, kde se mohli neučit to, co neuměli, nebo vylepšit taktiku boje. Sem tam došlo k pár malým hádkám, ale nebylo to nic neobvyklého. Často si začínali profíci. Snažili se ostatní vyprovokovat k boji, který následně museli ostatní mírnit. Když už šlo opravdu do tuhého, zakročili trenéři nebo mírotvorci. Ti však netrestali jako v krajích. Splátci totiž byli už tak dost potrestaní tím, že byli vylosováni.
Den se pomalu chýlil ke konci. Dnes se snažili všichni co nejvíce trénovat. Už jim zbývalo jen pár týdnů do začátku her. Ale pořád je ještě čekalo pár drobných věcí. Nejprve to bylo hodnocení od tvůrců her. Splátci jim museli předvést to nejlepší, co v nich je a za to byli obodováni. Čím více bodů, tím lépe.
A pak tu byla trochu méně oblíbená část. A to rozhovor v televizi. Otázky, které měli zodpovědět byli různé a nikdo z nich nevěděl, na co se moderátor zeptá.
To vše je čekalo během blížících se dvou až tří týdnů. Mnohým by se to zdálo jako spousta času, ale nebylo to tak. Na samotnou přípravu do arény a všechny ostatní věci měli splátci měsíc. Tudíž měli za sebou necelou polovinu.
Nathan Gray dosedl vyčerpaně na postel ve svém pokoji. Dnes hodně trénovat střelbu lukem, která mu však stále dostatečně nešla. Procvičoval si ale i boj, stopování a lov zvěře, což by se mu v aréně mohlo dost hodit. Boj s mečem mu jde velmi dobře, ale musel by být opravdu velmi dobrý, aby se k meči v Rohu hojnosti dostal.
Dal si sprchu a pak se na chvíli rozvalil na postel. Čekal, až bude večeře. Měl hlad jako vlk a jeho žaludek se co nejžalostněji doprošoval jídla. Přemýšlel, aby na chvíli nemyslel na jídlo. Zajímalo by ho, jak to teď doma v osmičce zvládají. Jak se asi má jeho šestiletá sestřička, za kterou by klidně položil život? Jak zvládá to, že se její velký brácha už asi nikdy nevrátí domů? Pevně zavřel oči a položil si paži na čelo. Nejspíš by si měl zakázat myslet na sestru, aby ho to neoslabovalo. Kéž by to ale šlo!
"Večeře!" Zaslechl reportérku jejich kraje. Byla to taková mírně praštěná žena. I když takoví mu přišli všichni kapilované. Vstal a šel do jídelny. Za stolem už seděl jejich trenér Flinn a z druhé strany místnosti přicházela i Laila. Druhý splátce Osmého kraje. Ti dva po sobě hned hodili pohledem a usmáli se. Prohodí spolu sice sotva pár vět denně, ale ani jeden si nedovede představit, že by měl toho druhého v aréně zabít. Tak nějak si prostě padli do oka.
"Kde jste? Večeře už je na stole," křikla podrážděně štíhlá žena s blonďatými vlasy a růžovým melírem.
"Vždyť už jsme tady Pretty," osloví Nathan jejich reportérku. Jak už bylo řečeno, jednalo se o zvláštní ženu, se zvláštním stylem pro módu a hrozným přízvukem jako většina kapitolanů. Nikdo ji ale nemohl vyčítat její povahu Ta je totiž na celé Pretty asi nejlepší.
Zasedli ke stolu a pochutnávali si na pečeném kuřeti s nádivkou a hranolkami.
"Brzy vás čeká závěrečné bodové hodnocené. Měli by jste vědět, že na počtu bodů velmi záleží. Čím lepší budete mít výsledky, tím lépe se mi pro vás budou shánět sponzoři," začal Flinn a významně se na ně podíval. "A nemusím doufám zdůrazňovat, že sponzoři se vám budou velmi hodit, až budete v aréně," ušklíbl se a nabral si trochu salátu. Nathan a Laila se podívali nejprve jeden na druhého a pak přikývli. Následovalo ještě několik dalších důležitých věcí ohledně tréninku a bodování. Také padlo pár slov o rozhovoru v televizi, ale to by pro splátce s Osmičky neměl být příliš velký problém. Nathan to nějak zvládne a Laila, která je spíše tižší a nedůvěřivé povahy snad také. Ve skutečnosti je ale silnější, než se na první pohled jeví.
"A teď běžte spát. Zítra vás čeká velký den. Probereme bodování a vaše schopnosti," řekl Flinn důrazně a odešel od stolu. Následovalo krátké ticho. První, kdo nakonec promluvil, byla Pretty. Dá se říct, že pouze zopakovala flinovy slova a také odešla. Každý měl svůj pokoj. I trenér s reportérem. Reportéři byli sice kapitolané a měli tu své vlastní domy, ale nový prezident Nill zdůraznil, že takhle je to lepší.
Nathan a Liala osaměli. Další ticho trvalo déle. Přerušil ho ale Nathan. Dalo se to čekat, protože dívka nebyla příliš výřečná.
,,To se jim to mluví, když jim o nic nejde co?" Díval se někam do zdi. Laila na něj upřela pohled. On si toho všiml a teď se dívali jeden na druhého.
"Asi si půjdu lehnout, jak říkal Flin," mrkla velkýma oříškovýma očima a uhnula pohledem. Zrzavé vlasy ji padaly přes ramena. Nyní je měla rozpuštěné, ale nejraději je nosila svázané do uzlu.
Nathan si tiše povzdechl. Už zase se nedostali dál než ke krátkému, dvou větnému rozhovoru.
Dívka se na něho naposledy podívala a odešla do svého pokoje. Ještě chvíli tam tiše seděl a přemýšlel. Je těchhle pár týdnů posledních v mém životě?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 25. ledna 2013 v 23:44 | Reagovat

hurá:DS Byla to super kapitola, jsem ráda že s povídkou nekončíš. Mmchdm... tohle je první kapitola co jsem přečetla už s přečtenými knihami HG. Je hezké se k tomu vrátit. ;-)

2 Kassandra Kassandra | Web | 26. ledna 2013 v 14:35 | Reagovat

krása

3 želva želva | 8. února 2013 v 10:29 | Reagovat

super :) du na další :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!