Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

Rada se vždy hodí!

27. prosince 2012 v 16:21 | Flexi |  Naše kecy...:D
Ahojte, asi po půl roce jsem začala znovu psát Krvavou duši :D jo já vím, je to velká doba. Ale byla jsem tak nějak seknutá. No každopádně od vás potřebuju poradit. Už delší dobu přemýšlím, jestli by nebylo lepší psát celou KD ve 3.os. č.j. Proto sem vybrala část z druhé kapitoly a doufám v to, že mi dobře poradíte. Takže tady jsou dvě možnosti. Která je podle vás lepší?1.) 1.os. č.j.
Šla jsem ulicí. Pouliční lampa sotva svítila, ale já si toho nevšímala. Šla jsem dál. Najednou uslyším kroky. Neotáčím se a jdu dál. Kroky zrychlí a než se s toho stačím vzpamatovat, dívám se do obličeje muži, který mě drží za ramena a říká, abych šla pryč. Že je to nebezpečné. Ničemu nechápu. Když mě konečně pustí, běží pryč. Já se také rozběhnu, ale opačným směrem. Otevřu oči. Ležím v posteli a kolem mě je jen tma. Už zase se mi zdál ten sen. Zdá se mi každý den. Co když mi tím chce naznačit, abych se vrátila zpět do té ulice? Nevím. Sedím na posteli a koukám na zem jako smyslů zbavená. Přemýšlím, i když nemám tušení o čem. Nevím, co si o tom myslet. Znovu si lehnu a snažím se usnout. Tentokrát už se mi žádný sen nezdá. Konečně se můžu v klidu vyspat.


2.) 3.os. č.j.
Šla ulicí. Pouliční lampa sotva svítila, ale ona si toho nevšímala. Šla dál. Najednou zaslechne kroky. Neotočí se a jde dál. Kroky zrychlily a než se s toho stačí vzpamatovat, dívá se do obličeje muži, který ji drží za ramena a říká, aby šla pryč. Že je to nebezpečné. Ničemu nechápe. Když ji konečně pustí, běží pryč. Ona se také rozběhne, ale opačným směrem. Otevře oči. Leží v posteli a kolem ní je jen tma. Už zase se jí zdál ten sen. Zdá se ji každý den. Co když ji tím chce naznačit, abych se vrátila zpět do té ulice? Neví. Sedí na posteli a kouká na zem jako smyslů zbavená. Přemýšlí, i když nemá tušení o čem. Neví, co si o tom myslet. Znovu si lehne a snaží se usnout. Tentokrát už se ji žádný sen nezdá. Konečně se může v klidu vyspat.


...Takže co myslíte? Váš názor zní.....? :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | Web | 27. prosince 2012 v 16:52 | Reagovat

Jsem pro 1. osobu, příběh je takový důvěryhodnější - opravdovější. Dá se víc vžít do postavy pocitů.
Aůe druhá verze není taky  špatná.

2 Flexi Flexi | Web | 27. prosince 2012 v 17:44 | Reagovat

[1]: to jsem si právě taky říkala, že když to píšu v 1. os. tak je to důvěryhodnější, ale zase se tam opakuje to jsem a to nevím jak udělat, aby se to tam  tolikrát neopakovalo :/

3 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 29. prosince 2012 v 13:24 | Reagovat

Obě jsou hezké. :-) Možná ta první trochu lepší jak říká Mei, ovšem dej si pozor na střídání časů.
Když budeš jen tak mimochodem psát poze v přítomném, pak nebude Jsem třeba. ;-)

4 Flexi Flexi | Web | 1. ledna 2013 v 13:07 | Reagovat

[3]:: Díky za radu :) nad tímhle jsem přemýšlela taky, ale nebyla jsem si jistá jestli je to dobrej nápad :D No jak vidím tak asi je :))

5 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 2. ledna 2013 v 12:07 | Reagovat

Ahoj, před několika měsíci jsem četla prolog a první kapitolu KD. Moc moc moc se mi povídka líbila. Píšeš jako opravdová spisovatelka, nejvíc se mi líbil asi prolog, napsala jsi ho napínavě a tejemně. Zajímalo by mě, co bude ten záhadný muž zač a jaké jí hrozí nebezpečí :)).
Jsem ráda, že se k povídce vracíš.

Ale teď už, proč hlavně jsem tento komet psala - souhlasím s ostatními, piš stále v 1. os. j. čísla, tedy, aby vypravěčkou byla hlavní hrdinka příběhu. Nevím, jestli mám či nemám souhlasit s NikouRoovy - je pravda, že kdybys celý příběh napsala v přítomném čase, "jsem" by se neopakovalo, ale já zase nejsem zvyklá číst v přít. č., takže myslím, že by se mi příběh četl špatně :-?. Ale to je jen otázka člověka :)).
P.S. Taky jsem si všimla, že se ti v této "ukázce" střídají časy, ale NikoRoovy, dívala jsem se, v povídce to tak není :).
P.S.S. Opravdu píšeš hezky. Lépe než někteří profesionální spisovatelé, od nichž jsem něco četla a kteří jsou úspěšní :D. Ani nemám moc co vytknout :).
Jen tak dál! (Promiň, ale komentovat nebudu asi příliš často, nemám čas a jsem líná, tak snad mi to odpustíš :-D.)

A kdyby se ti odsouhlasilo, abys psala v 3. os. j. č, přepsala bys už dopsané kapitoly :-D??

Uff... takovej dlouhem comment jsem už nikomu dlooooouho nenapsala. Ale ty si to rozhodně zasloužíš :)).

6 Enaily Enaily | Web | 5. ledna 2013 v 20:41 | Reagovat

podľa mŇa je to jedno :) náš názor nie je dôležitý :D dôležité je to v ktorej osobe sa to tebe píše lepšie a tiež v ktorej sa to lepšie píše tebe :)
V istom zmysle na každom spôsobe je niečo dobré aj zlé.. napr. v prvej osobe sa dobre píše ak chceš niektoré veci čitateľovi zatajiť a vysvetlia sa až neskôr, aby to čitateľ videl len a len z pohľadu tvojej postavy.. a v 3.os. je to zasa o tom, že musíš opísať všetko aj to čo tá postavá nevidí.. tam nemáš moc priestoru na to utajiť niečo pre čitateľa a nechať si to ako "veľké" odhalenie na neskôr :D prepáč, moc meliem :D ale tak nejako mi to proste... že vyplynulo a nemohla som sa neozvať :D

7 Flexi Flexi | Web | 6. ledna 2013 v 15:59 | Reagovat

[5]:: páni, takový komentář s takovou opravdu velkou chválou jsem tu snad ještě nezahlídla :DDD moc děkuju za chválu, ale přijde mi až příliš velká :)) ale i tak díky, moc mě to potěšilo

[6]:: uff, takže s toho mi tak nějak vyplývá, že to co mám napsany je takové chotické :D někdy totiž střídám 1. a 3. osobu, ale nevěděla jsem, jestli to tak může být a nebo ne :D no, nejspíš mě čeká dost úprav až to dopíšu :DD, ale díky za radu, aspoň vím na čem sem :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!