Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

Perníková chaloupka aneb jak to bylo s ježibabou?

7. října 2012 v 13:23 | Flexi |  Jednorázovky
No, jo já vím. Tento blog spal velmi dlouho tvrdým spánkem. A to díky mému nedostatku fantazie a nápadů na další příběhy. I rozepsaná povídka Minulost se opakuje! dost pokulhává a to opět díky nedostatku nápadů a chuti k psaní. :( ano ano slyšíte dobře. Já, která píše už asi šest let s drobnými pauzami. Bohužel, to se ale u mě stává poněkud často. Ale teď už dost s výmluvami. :D O prázdninách sem napsana takovou celkem krátkou povdku o Perníkové chaloupce... :D je to celé z pohledu ježibaby, čarodějnice, nebo jak jí chcete říkat. Chvílemi je to možná i trochu vtipné a možná vám nějaké části připomenou pár filmů a pohádek právě s touhle starou paní :D Takže hezké počteníčko :D


Už několik dní jsem si připadala jako bych to ani nebyla já. Bylo mi zle. Nebyla jsem ani nemocná, ani mě netrápilo nějaké zranění, ale scházel mi te úžasný pocit, který jsem prožívala vždy, když se nekomu dělo něco hrozného. Také jsem měla hlad. Už dlouho jsem neměla žádné čerstvé masíčko. Nejlepší bylo to dětské. Chutné a šťavnaté. Olízla jsem se jen co jsem si vzpomněla na tu chuť.
Večer se pomalu blížil a já se chystala dát si hrnek vývaru s hadů a myší, když v tom jsem zaslechla zvuk podobný lámání mého milovaného perníčku, z kterého byla celá má chaloupka. Na své dílo jsem byla patřičně hrdá a každé škody jsem hned opravila. Čas od času mi ale ta lahodná vůně přilákala obět. Většinou to byly osoby ztracené v lese s prázdnými žaludky. Poslední dobou se ale moc nedařilo a ztracených osob ubívalo.
Lámání a chroupání se ozvalo znova. Zamračila jsem se. I pře to, že mi chaloupka vždy přilákala nějaké oběti, musela jsem za to platit tím, že mi ujídaly mou práci a z toho mi nikdy nepřestávala vřít krev v žilách. Naštvaně a rázně jsem otevřela perníkové dveře a zakřičela do tmy: ,,Kdo mi to láme můj perníček?'' Chvíli bylo ticho, ale pak se ze střechy ozval tichý a celkem sebevědomý hlásek: ,,To nic, to jen větříče,'' bylo mi to podezřelé, ale otočila jsem se a zavřela dveře. Zapřemýšlela jsem. Je to možné? Že by po takové době zase někdo zabloudil v lese? Ze zamyšlení mě vytrhlo další lámání perníčku. Tentokrát jsem na to šla ale chytře.
Potichu jsem došla k oknu a trochu jsme se naklonila, abych lépe šlyšela. Přece jen už jsem nebyla nejmladší.
Ano, věděla jsem to. Slyšela jsem mlaskání a chroupání. Lišácky jsem se zasmála, otevřela dveře a zavolala: ,,Kdo mi jí můj perníček?'' Poslouchala jsem odkud se ozve odpověď.
,,To nic, to jen ptáček klove do střechy,'' hlas se ozýval od komína. Spokojeně jsem zavřela s informacemi, které jsem už měla. Přemýšlela jsem jak to udělat a jak je chytit. Po promyšlení všech detailů jsem tiše otevřela dveře a plížila se kolem zdi. Slyšela jsem mlaskání a tak jsem zvuk následovala.
Nakokla jsem za roh a k mému potěšení tam byli dvě malé děti. Holčička a chlapeček. Hm, to si ale pochutnám, pomyslela jsem si. vyskočila jsem z úkrytu a rychle popadla děti za šaty.
,,Tak vy mi tady budete ujídat střechu nad hlavou? To se ještě uvidí,'' zasmála jsem se proradně.
,,Ne... my se jen...'' začal Jeníček.
,,TICHO!'' Zakřičela jsem na něj. ,,Jediný, kdo tu bude mluvit jsem já!''
Odvlekla jsem je do chaloupky a zavřela do chlívku. Prohlížela jsem si je přes mříže. Byly velmi hubení na to, abych si je upekla. Rozhodla jsem se tedy, že si je vykrmím. Dávala jsem jim prníčky, dortíčky, čokoládky a všechny možné sladkosti. Mařenka několik dní plakalaa to mě dohánělo k šílenství a příšerným bolestem hlavy.
,,tak budeš už konečně zticha?!'' Křičeka jsem v jednom kuse. Mírně mě uklidňovalo to, že děti tloustly. Během několika týdnů už byly dostatečně vykrmení a tak jsem se rozhodla si je konečně upéct.
Rozdělala jsem oheň v peci, a když měla ideálné teplotu, připravila jsem si lopatu a vybídla chlapce jako prvního, aby ne ní nasedl. On však řekl, že neví jak. To mě zarazilo.
,,Jak to, že nevíš? Co vás to ty rodiče učí?'' Vrtěla jsem hlavou. Rozhodla jsem se ale, že jim to tedy ukážu. To je dneska mládeš. Jenom to jí, spí, brečí, ale neumí to nic pořádnýho. A já, stará stařenka je to má učit. Zabručela jsem a podala Jeníčkovi lopatu, aby jí držel. Nasedla jsem na ni a chystala se zeptat, jestli už vědí. V tom mě ale hodil do rozehřáté pece a mařenka zavřela dvířka.
,,Otevřte!'' Křičela jsem, ale nepomáhalo to. ,,Já věděla proč mám takový jako vy ráda nejraději an talíři,'' plameny mi olizovali šaty a já křičela. To byl můj konec!


*a tdy je hlavní hrdinka celého příběhu :D kočka co? :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | 7. října 2012 v 13:28 | Reagovat

Jéé, tak to je dobrý! :-D Moc se ti to povedlo, jsi šikulka.

2 mensis mensis | 7. října 2012 v 13:30 | Reagovat

souhlas :D

3 Deny Deny | E-mail | Web | 7. října 2012 v 14:09 | Reagovat

Tak to je luxusní! :D
Chudák ježibaba, budu hodná a jednou svoje děti naučim sedat na lopatu :'DDD
Btw. Taká sexy je! :'SSSSSS

4 Deny Deny | E-mail | Web | 7. října 2012 v 14:10 | Reagovat

[3]: * :'DDDDDDD

5 Flexi Flexi | 7. října 2012 v 14:54 | Reagovat

[1]:: díky moc za přehnanou chválu XDDDD
[3]::To by si měla XDD a díky, sem ráda že se líbí :D

6 Cathrin Cathrin | E-mail | Web | 9. října 2012 v 15:55 | Reagovat

Páni to je luxusní, už jen ten nápad je dobrý :-D

7 Daviddycle Daviddycle | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 15:39 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

8 KIRAsodo KIRAsodo | E-mail | Web | 13. července 2018 v 16:09 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such picture leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that fluid does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/how-to-reduce-swelling-during-pregnancy-fast-and-easy>how to reduce swelling while pregnant</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!