Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

4.KAPITOLA: Přehlídka splátců(2.část)

28. října 2012 v 17:38 | Flexi |  HG - Minulost se opakuje!
A jak jsem slíbila, je tu i druhá část. Kostými přidám až večer, ať se máte na co děšit. :D Hezké čtení.


Z místnosti ze které splátci vyjížděli, už vyjeli další vozy. Přesněji vůz Šestého a Sedmého kraje. Všichni zaměřili pohled nejprve na šestku. Becky Lorendová a Alexander Stacey.
,,Podívejme se, o nám nabízí Šestý kraj. Opět žesnu nad vynalézavostí našich vizážistů,'' zmínil moderátor číslo jedna. Becky, patnáctiletá dívka, měla na sobě dlouhé růžové lesknoucí se šaty bez ramínek. Kolem nic poletovali jako by ve vzduchu větvičky z rozkvetlými růžemi. Jednu velikou růži měla přidělanou i ve vlasech.
,,Takže podle kostýmu tvrdím: milá, přátelská, laskavá. Co myslíš ty?'' Optal se první moderátor svého druha po levici.
,,Ano, přesně tak. Je až úžasné jak dokážou naši vizážisti přesně vystihnout povahu splátců,'' přikývl ten druhý. Alexander neměl takové štěstí se svým kostýmem. Hnědá košile a černé kalhoty moc zapůsobit nedovedli. I tak ale aspoň mával v naději, že si ho někdo třeba jen trochu všimne.
Pohledy se přesunuly na další vůz. Mikkel Larsen se rozhlížel po areálu. Bylo to tu obrovské a co teprve to množství lidí. Dav ale i přesto, že jeho kostým vypadal celkem obyčejně, hodně tleskal a jásal. Katariina Laineová stojící vedle něj, měla světlé fialové šaty.
,,Ta bunda vypadá opravdu moc dobře. Hned bych si jí koupil,'' zasmál se druhý moderátor.
Červená bunda, se zlatým zipsem, zdobeným na rukávech a u pasu a černými nášivkami u ramen, vypadala opravdu moc dobře.
,,A jako další, Osmí kraj!'' Zvolali moderátoři. Kapitolané začali tleskat a výskat. Bojový vůz, tažený vraníkem a běloušem, vjel do obrovské arény. Nathan Gray a Laila Dorwoodová pozorovali křičící dav.
,,Páni, to je teda dvojice,'' prohlásil první moderátor a měl pravdu.
Nathan měl bílou košili, na které byla žlutá, zlatě zdobená vesta. Tmavě modré kalhoty dokonale ladili s modrým páskem a čapkou. A aby to nebylo málo, kolem krku měl uvázaný černý šátek. Laila také zaujala svým kostýmem. Krátké fialové šaty s tygřím vzorem a vyhrnutými rukávy, elegantní a nepřehlédnutelný límeček, zips zdobený zlatem kolem pasu černý pásek, aby držel šaty a druhý jako ozdoba se zlatými kroužky. Její kostým ukazoval, že na první pohled vypadá sice tiše, ale ve vnitř se skrývá velká bojovnice.
,,Osmí kraj určitě ví, jak nás překvapit. Je jasné, že to, že jejich kraj vyrábí oblečení pro celý Panem má něco do sebe,'' hlásil moderátor. ,,Ale teď už se podíváme na devítku.''
Areian Ramset, sedmnáctiletý hnědovlasý vysoký mladík, svým kostýmem získal velkou pozornost. Košile lesknoucí se jako led a kalhoty v plamenech. Samozřejmě to byl už všeobecně známý trik. Falešný oheň poprvé použil Cinna, vizážista Katniss Everdeenové. Pořád ale má svůj účinek.
,,Vidíte ty plameny? Páni, tenhle mladík má zřejmě pěkně složitou povahu,'' smáli se oba moderátoři. ,,A ta dívka má na sobě skálu?'' Byl to pochopitelně další z triků. Adise Fleissová měla triko, které opravdu vypadalo na pohled i na dotek jako skála. Kalhoty byli posety listím.
,,Tahle slečna má zřejmě v oblibě lezení po skalách a stromech,'' Ano, další prozrazení nadání, vlastností a povahy. Přesně tohle bylo cílem těhle kostýmů. Upozornit na vlastnosti a dovednosti všech splátců.
Další vůz se dostal na řadu a jeho cestující se usmívali a mávali jako ostatní splátci.
,,Podívejte, máme tu Desátý kraj,'' oznamoval moderátor.
,,Ten mladík je celý v zeleném jako vodník,''zasmál se. ,,ale jak znám vizážisty, zelená barva hraje v tomhle případě úplně jinou roli. Na pohled vypadá oblečený jako sympaťák, že? A zelená barva o té se říká, že je uklidňující. No, třeba bude v aréně utěšovat dívky,'' smály se opět a dav šílel. Amy Flearová stojící po Andrewově boku se pyšně se vztyčenou hlavou rozhlížela. Černé havraní vlasy jí padali přes ramena. Vzadu je měla zapletené. Její kostým, celý černý, ovšem nezapůsobil tolik jako Andrewův.
Dívka s Jedenáctého kraje se také pyšnila svým kostýmem. Naomi Nightwide ve svém kostýmu vypadala jako nějaká paní rozkazující svým poddaným. Černé sáčko s fialovými okraji a mašlí na boku, vypadalo opravdu skvěle. Černé ušlé kalhoty vypadali opět senzačně. Hunter Brians, taktéž z jedenáctky měl tmavě modrý nátělník a černé kalhoty, ale nezaujal. Moderátoři byli unešeni a čekali na poslední vůz ze splátci z dvanáctky.
Ren Harny a Madge Reenová měli uzavírat celou řadu. Vyjeli do areálu. Renova zelená košile se leskla na světle a odlesky růžové se odráželi po areálu. Byla to skvělá podívaná.
,,Ani Dvanáctý kraj nás nenechal bez překvapení,'' zvolal moderátor. Medge byla oblečená do sněhově bílých šatů. S rozpuštěnými kudrnatými blonďatými vlasy dlouhými po pás, vypadala jako víla nebo sněhová královna. Látka působila tak lehce a jemně. Sněhově bílá byla sytá a dlouhé rukávy byly až po zem. Takové šaty by si přál každý.
Splátci se svými vozy dojeli na druhou stranu areálu a postavili vozy do kruhu.
,,Vítejte v Kapitolu splátci,'' postavil se prezident Nill k mikrofonu na balkóně. Všechny obrazovky ho ukazovali. Byl to asi padesátník. Vousy mu začínali šedivět, ale on si je barvil na hnědo stejně jako vlasy, díky čemuž vypadal mladší než ve skutečnosti byl. Oči byli světle modré, skoro působili bíle. Středně vysoká, celkem štíhlá postava. Vyzařoval z něho respekt.
,,Musí to pro vás být těžké. Odloučit se od svých rodin, ale už jen to, že jste navštívili Kapitol je samo o sobě zážitek, kterého by jste si měli vážit. Díky vizážistům jste na sobě mohli mít tyto úžasné kostýmy,'' celou dobu mluvil vážným a mrazivým hlasem. Z kterého všem naskakovala husí kůže. ,,Přeji vám šťastné Hladové hry, a ať vás vždy doprovází štěstěna,'' kapitolané vykřikovali a nadšeně začali tleskat a provolávat Nillovi slávu.
,,Ať sto sedmé hladové hry začnou!'' Zvolal a dav nepřestával jásat. Pokud si někdo ze splátců myslel, že je to sen, ta iluze se právě teď rozplynula.
Tohle je totiž ta velmi kruté realita.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kyuu Kyuu | Web | 28. října 2012 v 18:16 | Reagovat

nádhera...<3 těším se na další a ať je to hned xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!