Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

4.KAPITOLA: Přehlídka splátců(1.část)

28. října 2012 v 14:36 | Flexi |  HG - Minulost se opakuje!
Mám pro vás konečně další kapitolu k Minulosti. Jsem ráda, že se pořád najde pár těch kteří tohle fanfiction čtou. Tentokrát se kapitola trochu protáhla, takže ji rozdělím na dvě delší části. Pokud vás zajímají onrázky kostýmů, které jsem vám slíbila, tak se nemusíte bát, nezapoměla jsem :D kupodivu. Možná je sem dám ještě večer. Každopádne dřív než druhá čát této kapitoli tu nebudou. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a budu ráda za každý komentář.


A bylo to tu. Do samotného zahájení přehlídky splátců zbývalo jen několik minut. Splátci s hromadili ve velké místnosti, z které se vyjíždělo do obrovského areálu. Kapitolané tam už netrpělivě posedávali a čekali, až splátci vyjedou na svých bojových vozých, tažených dvěma koni. Vraníkem a běloušem. Vraník měl symbolizovat smrt a utrpení, naproti tomu bělouš byl symbol života a naděje. Vše, co bylo v Hladových hrách možné. Koně měli úhledně pročesané hřívy a ocasy téměř až po zem.
Ren Harny, ze dvanáctého kraje, se rozhlížel po svých soupeřích z ostatních krajů. Pár kroků od něj postávala drobná blonďatá dívka. Medge Reenová, dcera starosty z dvanáctky, se soustředila hlavně na to, aby byla v klidu. Bylo jí teprve čtrnáct, nikdy nedržela v ruce zbraň a nemusela shánět jídlo pro sebe a rodinu, jako většina dětí ve dvanáctce i jiných krajích v Panemu.
Oba mlčeli a čekali na informace.
,,Tak tady jste,'' ozval se hlas mířící k nim. Ren se otočil a uviděl jejich reportérku. Měl a bílé obarvené vlasy a oblečená typicky kapitolsky. Byla to neteř Cetkie Trinketové, bývalé reportérky dvanáctky, která doprovázela Peetu a Katniss. Jmenovala se Bally Trinketová. Svojí tetu měla za velký vzor.
,,Takže vy dva, jste připraveni? Nezapomínejte se usmívat a mávat,'' připomínala jim Belly už aspoň už aspoň po padesáté.
,,neboj, nezapomeneme,'' ujistil ji Ren a doufal, že to nebude muset říkat ještě jednou. Belly přikývla a usmála se. Bylo na ní ale patrné, že je nervózní.
,,Dobrý večer. Vítejte na přehlídce letošních splátců,'' hlásali moderátoři dnešního večera. Samozřejmě to vyli kapitolané, takže přízvuk nešel ignorovat.
,,Určitě jste všichni zvědaví na to, jak budou splátci vypadat a jaké budou mít kostými, že?'' Zeptal se jeden z dvojice a publikum jen křičelo, jásalo a dožadovalo se praktické ukázky.
,,Dobrá, dobrá…'' smál se při tom moderátor. ,,pak bychom mohli požádat splátce, aby se nám ukázali na bojových vozých tažených vraníky a bělouši. Jste také tak zvědaví na kostýmy, které mají charakterizovat povahu a vlastnosti splátců tak, jako my?'' Zeptal se davu druhý moderátor. Kapitolané opět vykřikly a hlasitě pištěli, tleskali a výskali.
,,Pak tedy poprosíme splátce, aby nám ukázali, jakou práci odvedli jejich přípravné týmy a vizážisti,'' všichni kapitolané začali opět křičet a výskat.
Renovi se stáhl žaludek, za chvíli vyjede i on s Medge. Splátci začali nasedat na vozy a vizážisté provedli poslední úpravy. Trenéři zdělili ještě pár rad a už vyjížděl první vůz. Dav vykřikl a provolával jim slávu.
,,A tady máme první kraj,'' řekl jeden z moderátorů.
Na voze Prvního kraje byla čtrnáctiletá Zoey Gonsalesová. Na sobě měla na první pohled lehký vzdušný kostým. Vypadala jako neškodná víla dobry. Kostým byl však navržen tak, že sukně působila jako by vítr nebo vichřice, když se Zoey Otočila. Dav nadšeně vykřikl.
,,Waw. Páni, úžasné. Neustále mě překvapuje vynalézavost vizážistů. Od téhle slečny zřejmě můžeme v aréně čekat veliké a nečekané věci,'' zvolal moderátor a dav mu dal hlasitým výskotem hned za pravdu. Mettew Crann, statný hnědovlasý mladík měl také skvělý kostým, ale zdaleka na dav nezapůsobil tolik, jako ten Zoeyin.
Vzápětí vyjel další vůz. Tentokrát koně táhli splátce z dvojky.
,,A máme tu další kostýmy. No podívejte na to. Také vás ta záře tak upoutala?'' Z vozu Druhého kraje, přesněji od známého sukničkám ve dvojce Erika Laurena, se hrnula poutavá rudá záře. Jeho vizážistka si pohrála s látkou košile, kterou měl na sobě, a opět s toho vzniklo dokonalé dílo.
,,Poklona vizážistům dvojky,'' začal tleskat moderátor číslo dva a kapitolané ho napodobili. Erikova spolujezdkyně také nezůstala bez povšimnutí. Velkou pozornost získal hlavně její pásek, jehož volně spadající konce se vrtěly a pohybovaly ve vzduchu jako by ožili. Carmen Batbowová byla se zaujetím svého kostýmu spokojená.
,,Druhý kraj nám připravil opravdu velkolepou podívanou. Chlapec, který má zřejmě velmi rád pozornost a dívku, která je nepochybně nezkrotná stejně jako její pásek,'' začal se smát první moderátor a druhý se k němu přidal.


***


,,Takhle tam přece nemůžu. Vždyť ten kostým je strašný,'' trval na svém naštvaný Henry Leeson. Jeho trenéři alias rodiče neochotně přikývli. Museli se svým synem souhlasit, ale nic se nedá dělat.
,,prostě jeďte a snažte se vypadat mile,'' řekla mu jen matka. Henry přikývl a jel. Po boku mu stála drobná dívka. Eliane Johnsonová. Její kostým byl stejně tak nezajímavý jako ona, takže u publika neměla naději. A jak se ukázalo, ani Henry.


***


,,Třetí kraj docela zklamal. Opravdu jsou splátci z trojky tak nezajímavý?'' Zeptal se první moderátor druhého.
,,Abych řekl pravdu, dost mě to zaskočilo, když je ve třetím kraji dobrovolník a ke všemu syn minulých vítězů hladových her,'' Henry se to snažil skrývat, ale byla vidět jeho neklidnost a podrážděnost.
Čtvrtý kraj na rozdíl od Třetího dostal dobré vizážisty.
,,Vidíš to co já?'' Zeptal se první moderátor svého spolupracovníka. Oba se dívali na dívku jedoucí na voze čtverky. ,,Po rukávech se jí plazí a rostou větve. To je úžasné,'' zvolal druhý moderátor.
Savanah Trayová mávala a usmívala se na kapitolky tak, jak jí bylo řečeno, že to má dělat. Rukávy měly béžovou barvu a kožené šaty tmavě hnědou. Tyler Twins se na ni podíval a usmál se. On také mával a tím dělal ve vzduchu zelené a žluté čáry. Vypadalo to stejně vesele, jako bal on. Mohli za to fosforizující náramky na rukou. Zelená vesta a pruhované šedo-žluté kalhoty se k nim dokonale hodily.
Během toho, jak se všichni soustředili na vůz Čvrtého kraje, už na cestu vyrazil i pátý. Pozornost se otočila na dívku z Pátého kraje.
,,Vypadá to, že ani Pátý kraj nás neošidí o překvapení a úžasnou podívanou,'' komentovali hned moderátoři.
Rose Stanfordová, na pohled jemná v duši tvrdá, se mohla pyšnit úžasnými šaty. Vínový nátělník s průhlednými fialovými rukávy, ale to hlavní byla sukně.
Vypadala z dálky jako by s peří, ale když Rosenu sukni zabraly kamery zblízka a detail se objevil na velké obrazovce, všem bylo jasné, že peří to není. Byli to tvrdé špičaté jehly, připevněné na jedné velké jehle. Úplně stejně vypadal i malý klobouček na její hlavě. Byl to prostě dokonalý model.
,,Úžasný návrh kostýmu. V téhle slečně se patrně skvývá víc, neý by člověk čekal. Na první pohled jemná milá, ale ve skutečnosti pěkně tvrdá a bojovná,'' zasmál se moderátor. ,,v letošních hrách se máme opravdu na co těšit,'' prohlásil.
Chlapce po jejím boku si skoro nevšímali. James Tried sice mával davu, ale nevšímali si ho tolik, jak by chtěl a potřeboval. Bohužel ne všichni mají štěstí na vizážisty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 30. října 2012 v 14:45 | Reagovat

Jaj já zapomněla okomentovat! O_O Tak teď. Skvělá kapitola. Sice se toho zatím nic neděje ale ráda to čtu, hlavně o svých postavách :-D :-D Ještě jednou krásná kapitola ( i druhá část :-) ) těším se na další!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!