Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

3. KAPITOLA: Začíná to hádkou

20. října 2012 v 15:42 | Flexi |  HG - Minulost se opakuje!
A je to tu. Pro tentokrát sem nedělala takovou pauzu :D Takže k téhle kapitole vám můžu popřát jen hezký čtení :D a ať se vám to líbí.
Co se však týče další kapitoly, čeká nás přehlídka splátců. Konečně kapitola, která by mě měla hodně bavit psát. Také mám pro vás takové spestření v podání obrázků kostýmů, které budou splátci mít a aby toho nebylo málo, konečně se díky nim dozvíte, kdo jdou hlavní postavy :D Takže máte se na co těšit a teď už hezký čtení, nebudu zržovat. Protentokrát je kapitola trochu delší než ta minulá. :)

Vlaky se splátci postupně dojížděli do nablýskaného Kapitolu. Sluneční paprsky se odrážely od stěn prezidentova sídla. Splátci se unešeně rozhlíželi kolem. Všude byla spousta kameramanů a kapitolanů vítajících letošní figurky ve hře o život.
Trenéři a reportéři odváděli splátce do velké budovy, u které vlaky zastavily. Splátci ze sedmičky šli se svým reportérem. Vedl je různými chodbami. Jednou širokými a pak úzkými. Došli do nějaké místnosti. Vypadalo to jako salón a také že byl. Z nějaké malé vedlejší místnosti vyšli jejich přípravné týmy. Na sobě měli tradiční ulítlé kapitolské oblečení. Jedna žena měla vlasy krátké a fialové, další dlouhé a rudé jako krev. Tenhle odstín se k Hladovým hrám hodil nejvíc. Jeden ze tří mužů, měl dokonce vlasy zelené, sčesané na jednu stranu a konečky měl obarvené na bílo.
,,Takže, tohle je váš přípravný tým,'' oznámil jim reportér se zářivým úsměvem. Podíval se na kapitolany a zazubil se ještě víc. Pak se zase podíval na splátce. ,,Nechám vás tedy v jejich rukou,'' kývl na rozloučenou a odešel. Mikkel Larsen se váhavě podíval na osoby stojící před sebou, neříkal však nic.
,,Já jsem Wirena,'' představila se žena s rudými vlasy. Její kapitolský přízvuk byl velmi výrazný. Nepřirozeně jasně bílé zuby zářily tak intenzivně, až to bylo nepříjemné pro oči. Mikkel se podíval na ostatní kapitolany. Vypadalo to, že ti jejsou tak laskaví a milý, jako se zdála být Wirena.
,,Takže ty,'' ukázala na dívku stojící pár kroků za Mikkelem. Katariina sebou trhla a podívala se na ní. ,,ty půjdeš s Lency, Nilou a Ralenem do jiného salónu,'' zářivě se na ní usmála. Katariina zaváhala. Nechtěla odcházet s někým, koho vidí poprvé v životě. Nic jí ale nezbývalo. Zabít ji stejně nemůžou, to přenechají až někomu jinému v aréně. Povzdechla si a přikývla. Šla se svým přípravným týmem.
Mikkel se za ní ohlédl. Byla o rok starší než on, ale neřekl by, ž je dost silná, aby ho mohla v aréně zabít. A i kdyby, pořád je to lepší, než kdyby měl on zabít ji. Kdyby vyhrál, nedokázal by se jejím rodičům podívat do očí. Vlastně ani neví, jestli nějaké má. Vzpomněl si ale, jak při jejím vylosování křičela nějaká žena. Nejspíš její matka, která už nemusí být naživu. Za tohle vyrušení mohla dostat od mírotvorců velmi krutý trest. Pro Kapitol by ale bylo určitě lepší, kdyby se dívala jak její dcera v aréně umírá. Při tom přemýšlení si vzpomněl na svou matku. Zdalipak je v pořádku? Trpí hlady, nebo jí někdo nosí jídlo? Přežije takovou dobu?
,,Slyšíš mě?'' Vytrhl ho ze zamyšlení Wirenin hlas. Přejede rukou po obličeji a pak si projede Vlasta. Oddechne si.
,,Jo, jasně… teda, ne. Promiňte, co jste říkala?'' řekne trochu omluvným hlasem, ale částečně je myšlenkami pořád u matky.
,,Říkala jsem, aby si šel s námi do koupelny,'' zopakuje Wirena podrážděným hlasem. Mikkel přikývne, jde s ní a ještě dvěma muži, o kterých zatím neví jak se jmenují.
Přípravný tým ho umyl, oholil tak dokonale, že měl tvář hebkou a hladkou a pak začala samotná příprava. Oblekli ho prozatím do bílých kalhot a volného trika, aby tu neseděl nahý a nenastydl. Jeden z mužů, který měl kudrnaté oranžové vlasy, se jmenoval Caleb, jak zjistil. Ten mu právě upravoval jeho zrzavé vlasy, aby mu netrčeli do všech stran. Wirena mu zatím upravovala nehty. Tomu nějak nerozuměl. Myslel si, že nehty má mít upravené jen žena. Jenže Wirena tvrdila něco jiného: ,?Nehty jsou vyzitkou jak žen, tak i mužů. Jako tvůj přípravný tým tě nemůžeme pustit na přehlídku se špínou za nehty.''


***


Šlo to celkem rychle. Podobně to probíhalo i s Katariinou. Umyli ji a zbavili všech chloupků na tele. Na nohou i na rukou. Bylo to bolestivé a nepříjemné. Celé tělo ji bolelo. Při oddělávání několika posledních lepících pásků, které nikdy neviděla, se jí do očí hrnuly slzy. Modlila se, aby to co nejdřív skončilo. Naštěstí ji bůh vyslišel.
Druhá část ,vylepšování a zkrášlování', jak tomu Ralen říkal, byla už o dost příjemnější. Česání, líčení a lakování nehtů. Vše šlo velmi dobře až do doby, kdy se měli setkat se svými vizážisty, kteří pro ně navrhovali šaty. Mikkelova vizážistka Kaila a Katariin vizážista Franz už měli pár nápadů, ale nejprve se museli přesvědčit, že informace, které o splátcích získaly jsou pravdivé. Prezident Nill totiž zavedl nový způsob návrhu kostýmů. Už to nebude podle krajů a toho, co je pro ně typické. Každý splátce bude mít kostým šitý přímo podle svých vlastností, povahy a dovedností.


***


Mikkel šel chodbou do místnosti, kde se měl setkat s Kailou, aby mu ukázala kostým. V tom ale naproti němu kráčela nějaká osoba. Šlo o dívku, asi tak v jeho věku. Čím víc e k sobě přibližovali, rozeznával její postavu. Byla štíhlá a celkem i vysoká. Hnedé vlasy měla spletené a její obličej vypadal dost mile, ale něco mu říkalo, že zdání klame. Byli od sebe asi metr a pak do sebe rameny narazili. Chodba byla dost úzká, takže se to dalo čekat. Ta dívka to však považovala za jeho chybu.
,,Dávej pozor! Můj přípravný tým by ti asi moc nepoděkoval, kdybych měla modřiny. Zřejmě tě maminka asi moc slušně nevychovala, když vrážíš do dívek a zřejmě i do každého, kdo kolem tebe projde,'' křičela na něho. Do chvíle, než se zmínila o jeho matce, byl klidný, teď už však vřel vzteky.
,,Nech mojí matku nepokoji. Vůbec ji neznáš a ta chodba je příliš úzká, takže je to i tvá vina slečinko. Na svou velikost zabíráš hodně prostoru,'' řekne a snaží se uklidnit. S touhle to v aréně nebude vůbec jednoduché.
,,Co si to řekl?'' Vrhne se na něho a chytne pod krkem. Začne ho dusit, ale naštěstí se ozve hlas. Dívka ho pustí. Jde však poznat, že nerada. ,,Počkej v aréně,'' řekne důrazně a výhružně. Zamíří pryč. Mikkel se za ní ohlídne. Přiběhne k němu jeho trenér Gillen. Chytne ho za ramena a prohlíží si ho.
,,Co se to tu k čertu dělo?'' zeptá se nazlobeně. Mikkel pokrčí rameny.
,,Šel jsem ke Kaile pro kostým a ona šla naproti a vrazila do mě. Začala mi nadávat. Kdo to byl?'' Zajímalo ho. Pořád mu v hlavě znějí její slova: ,Počkej v aréne.'
Zavrtí hlavou a podívá se na Gillena.
,,To byla myslím Rose Stanfordová z pětky,'' oznámil mu trenér. ,,podle toho, co jsem slyšel, je docela tvrďasa,'' dodá. Mikkel přikývne. Společně s Gillenem míří za Kailou.
To mi to tu první den pěkně začíná, pomyslí si.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 želva želva | 21. října 2012 v 14:24 | Reagovat

JOOO :) Rychle dalšíí :)

2 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 26. října 2012 v 21:24 | Reagovat

Krásná kapitola, jako vždy. Moc se těším na další! Takže přeji hodně inspirace! :-) A těším se na další. (touž jsem říkala :-D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!