Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

1. KAPITOLA: Splátci(2.část)

14. srpna 2012 v 17:21 | Flexi |  HG - Minulost se opakuje!
Konečně vám můžu oznámit, že je tu druhá část první kapči :) toto trvalo že? :D No, každopádně je to tu. Ještě bych vám chtěla oznámit jednu takovou věc. Jelikož už víte jména všech splátců a částečně i něco o nich, zajínmalo by mě, kdo by to měl podle vás vyhrát, jako by Hladové hry :) Hlasujte v anketě.***


,,Ne!'' vykřikla žena v Sedmém kraji, když reportér oznámil jméno dívky, která se má stát splátcem. Katariina Laineová se pomalím krokem blížila k pódiu. Při křiku své matky jí sklouzla slza po tváři. Možná jí už nikdy neuvidí, uvědomila si. Zavřela oči a nehybně stála na pódiu. Reportér už sahal do mísy s chlapeckými jmény. Rozevřel lístek jako vždy a přečetl další jméno splátce za Sedmý kraj. Další dítě, které bude odtrženo od rodiny a přítel a bude muset bojovat o svůj život v hrozivé Aréně smrti.
,,Mikkel Larsen,'' čte reportér a obyvatelé sedmičky zatajují dech. Od radnice na náměstí, která je v každém kraji, se šíří nepříjemné ticho. Mikkel se rozhlíží kolem a váhá. Cítí se podivně, ale nakonec vykročí k pódiu. Co teď bude z jeho nemocnou matkou? Přežije mezi tím, co bude v aréně? Cestou k pódiu ho trápí spousta otázek a většinu zabírá jeho ubohá nemocná matka. Musí za každou cenu přežít, aby se o ní postaral. O něco rázněji a odhodlaněji vystoupí na pódium a v davu hledá matčin ubohý pohled. Musí přežít!


***


,,Nathan Gray,'' hlásí reportérka osmičky. Vysoký statný kluk s hnědými kudrnami míří k pódiu. V davu se ozve pláč, který patří jeho mladší šestileté sestře. Smutně se ohlédne a kráčí dál. Stojí na pódiu a dívá se na svojí malou sestřičku a na otce, který stojí vedle ní.
,,A jako další bude mít čest být splátcem…'' podívá se na lístek. ,,Laila Dorwoodová,'' řekne s úsměvem. Laila se ale vůbec neusmívá. Chvíli stojí jako socha a pak se pomalu vydá k pódiu. Je to pro ní strašné. Je celkem malé postavy a dlouhé zrzavé vlasy má svázané do copu. Velké oříškové oči se vyděšeně rozhlíží kolem. Až když dojde na pódium, začne si všímat druhého splátce. Ona se na ní také dívá a nedokážou od sebe odrhnout pohled. Přeruší je až reportérka.
,,Ale ale, snad jste se nám do sebe nezamilovali,'' zasměje se a už je odvádí pryč.


***


Devátý kraj už je také přichystán na správce z jejich kraje. Všichni upírají pohled na reportéra, který vytahuje lístek se jménem kluka, který bude splátcem. Ukazuje lístek lidem a pak ho rozevírá a do mikrofonu oznamuje: ,,Splátcem za Devátý kraj se stává Areian Ramset,'' vykřikne jméno. Jeho malá sestřička začne křičet a plakat. Areianovi to rve srdce na miliardy kousků. Když odejde do arény, jeho sestra zůstane sama. Rodiče jim umřeli, tudíž posledních pár let bydlí ve sirotčinci. Nedá se s tím ale nic dělat a tak se smutným pohledem odchází k reportérce. Ta už ovšem vytahuje další lístek se jménem. Tentokrát dívčím.
,,Adise Fleissová.'' její otec se na ní rychle ohlédne a chce nějak zasáhnout, ale jeden z jeho přátel ho zastaví. Černovlasá drobná dívka míří taktéž k pódiu. Další kraj, který zná své splátce.


***


,,Amy Flearová,'' křičí reportér v dalším kraji. Tentokrát v Desátém. Pyšná dívka s černými dlouhými vlasy kráčí k pódiu. Vzápětí už se ozývá další jméno.
,,Dalším splátcem se stává Andrew Reibel,'' usmívá se reportér. On nijak netruchlí ani není smutný. Nikoho nemá a tak mu to nepřijde jako trest, spíš jako nějaká příležitost, aby nebyl pořád sám. Radši zemře v boji než být v sirotčinci, kam ho odvedli před několika dny, když zjistili, že žije v domě sám. Stratil rodiče. Adoptivní i pravé. O pravých ale nikdo nic neví a on také ne a adoptovaní umřeli na nějakou chřipku, která tu před rokem panovala. Jelikož tu nežijí bohatí lidé jako v Prvním a Druhém kraji, tak tu lidé umírají kvůli nemocem, proti kterým neseženou levné léky. Lidé jsou tu chudí. A to velmi.


***


V Jedenáctém kraji je hodně velké horko. Lidé tu nají snědou pleť a mírotvorci jsou tu opravdu hodně krutí. Jedenáctý kraj je zdroj ovoce a zeleniny pro Kapitol. Stejně tak jako dvanáctka je zdrojem uhlí, dvojka zbraní a tak dále. Pro každý kraj je něco typické. Obyvatelé jedenáctky se hromadí na náměstí. Je jich ale hodně a proto pouštějí do předu ty, co mohou být vylosovaní a staří a moc mladí jsou spíše vzadu.
,,Hunter Brians,'' oznamuje reportérka. Silný sedmnáctiletý statný mladík míří bez sebemenšího zaváhání k pódiu. Jeho rodina má uslzené tváře, ale nekřičí ani nevolají. Vědí, že kdyby se o něco takového pokusili, mírotvorci by je buď zabili, nebo krutě potrestali. V Jedenáctém kraji se i maličkost brala jako velký protest.
,,Naomi Nightwide,'' černovlasá dívka nehybně stojí a dívá se na lísteček v ruce reportérky. Její sestra Cora a otec se na ní vyděšeně a smutně dívají. Snaží se jí dodat sílu.


***


Dvanáctý kraj ale sklizeň prožívá asi nejhůř. Vždyť právě odtud pocházeli Katniss a Peeta, kteří byli u všech obyvatel Panemu oblíbení. A teď jsou mrtví. I jejich rodiny a známí. Jen těžko si jde představit, že na konci druhé vzpoury byl Dvanáctý kraj rozbombardován a vypálený na prach a teď tu opět žijí lidé, kteří se tu znovu usadili. Všichni se smutně dívají do země a myslí na totéž. Kdo se stane jejich letošním splátcem a podaří se mu konečně vyhrát? Stejně jako ve Čtvrtém kraji tu nebyl žádný trenér, který by splátcům předal své zkušenosti z arény a poradil jim. Také jim neměl kdo shánět sponzory do hry. Když potřebovali léky nebo jídlo.
,,Madge Reenová,'' dcera starosty byla vybrána jako letošní splátce. Byla drobná a měla blond vlasy. Všechny to ohromilo. Ale ani jediný hlásek se neozval, aby nabídl svůj život za její a stal se dobrovolníkem. Medge tak nezbývalo nic jiného než věřit, že to nějakou dobu přežije.
,,Ren Harny,'' jakmile zazní jeho jméno, vzpomene si, že vlastně nikomu ani chybět nebude. Proto kráčí k pódiu. Jeho rodina ho nemá ráda a nejspíš by pro něj ani netruchlila, kdyby umřel. Jen jeho starší bratr ho má aspoň trochu rád a společně jsou dobrá dvojka. Tentokrát to ale bude jen on a dalších třiadvacet splátců z ostatních krajů včetně Medge.

Všechny kraje už mají své splátce vylosované.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Teiren Teiren | 14. srpna 2012 v 18:53 | Reagovat

Super kapitola. V anketě jsem hlásla pro Lailu, protože je mi sympatická. S tím copem mi i trochu připomíná Katniss :-D . Ale nezdá se mi, že by tam byl nějaký neprofík, co by byl schopný zabít ty moje dva rozmazlený fracky. A jestli to vyhraje Carmen...Jdu se odstřelit :D . Ale to neuděláš, že ne?

2 Karla de E-mentalis Karla de E-mentalis | Web | 14. srpna 2012 v 23:00 | Reagovat

Já hlasovala pro Mikkela, už když jsem ti ho posílala, vytvořila jsem si k němu jakýsi vztah, jakoby to byla moje postava, budu mu fandit až do konce :)

3 Veru (NikaRoovy) Veru (NikaRoovy) | Web | 17. srpna 2012 v 21:58 | Reagovat

Strašně se těším na další kapitolu!!!! :-) :-) :-)

4 Black Black | 4. září 2012 v 20:17 | Reagovat

Božíí! Další kapču!!! :-)

5 Cathrin Cathrin | Web | 8. září 2012 v 16:55 | Reagovat

Úžasná kapitola fakt božííí... další, další, další!! :D

6 želva želva | 1. října 2012 v 0:33 | Reagovat

Dalšíííí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!