Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

1. KAPITOLA: Splátci(1.část)

10. srpna 2012 v 14:19 | Flexi |  HG - Minulost se opakuje!
1. kapitolu jsem slíbila o dost delší a to taky dodržuji. Musela jsem jí rozdělit na dvě části, takže tady je ta první. Ta druhá tu bude možná dneska večer, nebo až zítra, ale spíš až zítra, protože jdu na bránu :D Strýc se za týden žení... No to je fuk, nebudu to tady rozkecávat, takže hezký čtení a jak se říká v Hladových hrách: ,,Ať vás vždy doprovází štěstěna." :D
Několik posledních dnů uběhlo jako voda a den sklizně byl tu. Všichni se slavnostně oblékli, protože šlo vlastně o svátek nebo tak něco. Jejich pohledy však připomínali den mučení a takový vlastně den sklizně byl. Jedna dívka a jeden kluk od dvanácti do osmnácti let z každého kraje, dnes opustí své rodiny a vydají se do Kapitolu, aby se stali těmi slavnými splátci.
Hodiny ukazovali přesně dvanáct hodin. Bylo poledne a v každém kraji u radnice se shromáždili všichni lidé z kraje. Mladší vepředu a starší vzadu. V tuhle chvíli se všem pouštěl film o minulých vzpourách. Jak byly kraje poničeny a mnoho lidí to nepřežilo. Lidé tenhle film dokonale znali. Viděli ho každý rok a některé záběry ukazovaly i běžně v televizi.
Po filmu však přišla ta horší část. Losování letošních splátců.
Začalo to u Prvního kraje. Lidé netrpělivě čekali. Jednička byla typická tím, že odtud pocházeli profíci. Říkalo se jim tak hlavně proto, že to byli cvičení zabijáci. Stejně jako v Druhém kraji.
Reportér prvního kraje hrábl do velké skleněné mísy s chlapeckými jmény a vytáhl jeden lísteček přeložený na půl. Rozevřel ho.
,,Prvním splátcem za První kraj je… Matthew Crann," zvolal do davu a hned se k pódiu blížil statný mladík kolem sedmnácti. Hnědé delší vlasy mu padali do očí a schovávaly oříškově hnědé oči. Došel na pódiu a to celé se opakovalo i u dívek.
Reportér opět hrábl do skleněné mísy a rozevřel papírek.
,,Za první kraj z řady dívek… Zoey Gonsalesová," oznámil, ale částečně ho přerušil křik. Byla to Carmen Gonsalesová, Zoeyna matka. Bála se o svou dceru, je jí teprve čtrnáct. Zoey se ohlédla a zavolala, že je to v pořádku. Zamířila vstříc k pódiu a brala to jako velkou poctu, že je z ní splátce. Byla s tím dokonale smířená. První kraj už měl splátce jisté.


***


Ve dvojce to bylo podobné. Lidé byli netrpělivý. Děti tu byli taktéž cvičení zabijáci, ale přece jen na tom byli o něco lépe než jednička. Měli vždy dostatek jídla a byli silní. Typičtí profíci. Reportérka dvojky vytáhla, taktéž ze skleněné mísy, lístek se jménem. Tentokrát ale nejprve dívčím.
,,Carmen Batbowová," oznámila reportérka. Carmen se usmála, jako by snad byla ráda, že jí vylosovali, a také že byla. Měla blond vlasy a zelené oči, které připomínali kočku. I její rodiče, kteří byli bohatí měšťané, byli svým způsobem pyšní na to, že jí vybrali. Byla to zvláštní rodina ti Batbowovi.
Reportérka vytáhla další lístek, tentokrát však se jménem chlapce.
,,Za chlapce to bude…" otevřela přeložený lístek a zvolala. ,,Erik Lauren," několik dívek vydechlo vyděšením. Byli jeho velké obdivovatelky a bodeť by ne, byl dost pohledný. Světlé delší vlasy a překrásně modré oči, jenže proradné. Byl to lamač dívčích srdcí a to některé jeho obdivovatelky často přehlíželi. On je totiž vyděl jen jako hračky, které si podle potřeby vybere a následně odkopne.


***


Třetí kraj. Ani tam se nic neměnilo a bylo to pořád stejné. Reportér vytáhl ze skleněné mísy dívčí jméno a hlasitě ho přečetl.
,,Eliane Johnsonová," dívka se vyděšeně rozhlížela. V třetím kraji už totiž profíci nebyli a děti se tu opravdu hodně báli toho, že je vyberou. Obzvlášť ti, kteří nikdy nedrželi žádnou pořádnou zbraň v ruce. ,,No tak, pojď za námi na pódium," naléhal reportér Třetího kraje. Drobná dívka se pomalu blížila, až konečně došla na místo.
Další byli chlapci.
,,Conner Cramp," Chlapec se vyděšeně rozhlížel jako ta dívka Eliane. Než ale stačil udělat krok ozval se křik.
,,Já se hlásím dobrovolně," jenže i mezi obyvateli trojky se našli takoví, kteří byli hodně navrchu. Byl to Henry Leeson. Jeho rodiče vyhráli v předešlých hrách několik let zpátky. Hrdě vykročil k pódiu. Krátké vlasy špinavé blond a zelené oči z něj možná trochu dělali nevinného, ale jeho pohled tak rozhodně nepůsobil. Neměl se čeho bát. Jeho trenéři budou zároveň i jeho rodiče.


***


Ve Čtvrtém kraji to bylo dost jiné. Nikdo tu nebyl profík a za celou dobu od druhé vzpoury také nikdo nevyhrál. Tudíž nebyl ani pořádný trenér. Splátce ze čtverky trénoval stařec, který se účastnil her před několika lety, ještě před druhou vzpourou. Byl hodně starý. Bylo mu sedmdesát osm let. To bylo pro někoho, kdo nemá dostatek jídla hodně vysoký věk. Byl to zároveň i jeden s nejstarších obyvatel Panemu.
Reportérka vytáhla lístek s dívčím jménem a hlasitě ho přečetla.
,,Savanah Trayová," dívka při zaslechnutí svého jména údivem otevřela ústa. Teprve druhý rok je její jméno v losování. Opatrně se dala do chůze a zmateně se rozhlížela kolem. Světle hnědé vlasy dlouhé asi do půlky krku jí poletují sem tam a v akvarímově modrých očím se zrcadlí nejistota. Byla zaskočená.
Další byli na řadě chlapci. Další lísteček a jméno splátce: ,,Tyler Twins," nese se po náměstí. Savanah zatajuje dech. Do Tylera je totiž už dlouho zamilovaná. Skoro s ním nepromluví a teď s ním má jít do Arény smrti? To přece nedává smysl.


***


Ani Pátý kraj neunikl sklizni. Všechna losování v každém kraji se točila a později, až budou všichni splátci známí, se záznamy sklizně budou dávat v televizi. Všichni obyvatelé Panemu se na ně musejí dívat, tak jako na samotné Hladové hry.
,,James Tried," další splátce, tentokrát za Pátý kraj. Je poměrně malý a dost pohublý. Jeho rodina nemá dost jídla a jde to na něm vidět. Černé husté hlasy mu však dodávají jistý efekt sympatie. A hnědé oči působí dost tajemně. Stoupá po schodech na pódium a zůstává stát vedle reportérky.
,,Za pátý kraj Rose Stanfordová," hnědovlasá dívka se spletenými vlasy se netváří nijak. Její výraz je zkamenělý. Prostě jen kráčí k pódiu jako by se nic nedělo. Může za to i její budoucnost. Přátelé ji ponížili a ona se od té doby chová jako zlá holka, které na ničem nezáleží. Další kraj, který má sklizeň za sebou.


***


,,Alexander Stacey." Šestým krajem se už rozléhá jméno prvního splátce. Je to vysoký silný osmnáctiletý mladík. Než se obyvatelé šestky vzpamatují, reportérka už vytahuje další lísteček se jménem dívky.
,,Dalším splátcem za Šestý kraj se stává Becky Lorendová." Obyvatelé se tiší. Panuje tu ticho jako v hrobě. Hnědovlasá dívka se zděšeně rozhlíží po svých známých. Nikdo by neřekl, že právě ona bude bojovat o svůj život v aréně. Je jí sice patnáct, ale vypadá na dvanáct. Je to hodně matoucí, ale i tak to většina nechápe. Jak může jít někdo tak hodný a milý jako Becky do Arény smrti? Jenže takhle to prostě chodí. Becky dojde na pódium a oči se jí zalévají slzami, které ale nepouští z očí ven. Musí být silná aby přežila. Jako všichni ostatní splátci.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Charlie Jane Charlie Jane | Web | 10. srpna 2012 v 14:40 | Reagovat

Je to super! Těším se na Mikela :D..

2 Teiren Teiren | 10. srpna 2012 v 14:46 | Reagovat

Profíci do toho :-D !

3 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 10. srpna 2012 v 16:02 | Reagovat

Úžasná kapitola!!! Je to fakt super, strašně mě to baví. Když jsi zmínila chování Ericových obdivovatelek, musela jsem se zasmát! :-D Jinak vypadá to moc zajímavě! :-)  :-) Těším se na další část!

4 Kyuunade Nyawaka Kyuunade Nyawaka | 10. srpna 2012 v 22:58 | Reagovat

je to super..:D moc se mi to líbí :D u Erica jsem se zasmála :D jako..všechny postavy jsou super ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!