Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

Smrtelný blesk

24. června 2012 v 12:15 | Flexi |  Jednorázovky
Tak tohle měl být původně pokus o Drabble :D ale jelikož jsem se rozepsala až moc nějak jsem nedokázala přestat psát, tak stoho vznikl krátký příběh s 396 slov :D napadlo mě to včera večer nějak kolem půl 12 v noci možná sem to psala ještě vaji po půl noci :D podle toho je to taky trochu poznat. Začátek sem psala v noci a zbytek až teď, snad se vám to bude líbit. Su u babičky a ještě ke všemu na strýcově notebooku, takže možná ještě něco napíšu. Psaní na noťasu totiž miluju, protože doma mám normální pc. ;)
Počasí bylo škaredé. Teda jen pro některé. Anně připadalo fantastické, proto se také vidala na hřbitov právě dnes. Návštěva domova mrtvých těl se perfektně hodila k sychravému počasí, které dnes panovalo. Tmavě šedé mraky s kterých šlehaly blesky na všechny strany. Mířila přímo k bráně od hřbitova. Měla to všechno vymyšlené. Vždycky jí fascinovali magické a tajuplné věci. Temno a duchové. Dnes se chtěla přesvědčit, jestli duchové opravdu existují. Z nebe se snášely velké dešťové kapky, ale jí to nevedilo. Bylo jí to jedno. Šla za svým předem určeným cílem.
Chytla za kliku brány a otevřela jí. Vstoupila na hřbitov. Po náhrobcích stékala voda a zem byla nasáklá vodou. Počítala s tím, že když na ní šlápne, bude mít špinavé boty. Rozhlédla se, jestli tu někdo není. Kdo by tu také byl v takovém počasí? Jen šílenec a to ona byla. Všichni si to o ní mysleli. Jí to bylo jedno. Šla k hrobu svých prarodiču. Když došla na místo, ozval se hrom a vzápětí následoval velký blesk, který osvětlil celé nebe svým elektrickým nábojem. Pro Annu to byla úžasná podívaná. Vzhlédla k nebi a pozorovala oblohu. Do tváře jí padaly mokré praneny vlasů a lepily se jí na tváře. Zavřela oči. Byla promočená na kost, ale ignorovala to. I tu zimu která jí byla.
Otevřela oči a podívala se před sebe. Rozhlížela se a čekala, až se objeví nějaký duch, nebo něco, co by ho připomínalo. Hřbitov byl na dost velkém kopci. Byl to otevřený prostor a v bouřce docela nebezpečné místo. Jí to však nedocházelo. Byla posedlá duchy a hledala důkazy už od svých deseti let. Ted jí bylo patnáct ale myšlenka na to, že by přestala pátrat nepřicházela. Byla stále víc a víc posedlá. Ozval se hrom. Jenže to bylo to poslední co uslyšela. Stála na nejvyším bodě několika kilometrů. Po hromu pročísla nebe ostrá bílá záře. Ozval se dívčí výkřik. Do Anny uhodil blesk. Bylo to strašné. Ta bolest jí ochromila. Elektrický proud jí projel tělem. Bolest utichla ve stejnou chvíli, kdy elektrika došla k dívčinu srdci. Srdci tolik posedlému a pověrčivému. Srdce naposledy tlouklo a pak se zastavilo. Annino bezvládné tělo padlo k zemi jako hruška. Nehybně leželo v trávě nasáklé vodou od deště.
Pak se ale stalo něco prapodivného. Z jejího těla vystoupil bílý stín. Byla by to úžasná podívaná, kdyby tu někdo byl. Bílá silueta se vznesla do výška a vypadalo to, že se pohybuje. A tady že pohybovala. Byl to duch mrtvé Anny. Rozhlížel se kolem a sledoval další stejně bílé siluety, která seděli u svých hrobů a dívaly se na ní.
Annin duch se pousmál. Konečně je vidí. Duchy. Takže skutečně existují, ale za tohle úžasné zjištění zaplatila velmi krutě. Svou smrtí.

Drabble snad někdy jindy :D...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ariven ariven | Web | 24. června 2012 v 16:41 | Reagovat

Bylo tam hodně pravopisných chyb, ale jinak pěkný :-) Navíc, když mi k tomu hrálo Prayer in the Dark od Powerwolf...ne, že by to byla staršidelná písnička, ale v kombinaci s tmavou chodbou a tou písničkou měla ta povídka skvělou atmostféru :-D

2 Flexi Flexi | Web | 24. června 2012 v 20:20 | Reagovat

[1]:: díky za upozornění. Psala sem to na notebooku mého strýce. A sem tam nějaké písměnko napíše dvakrát a nějaký ten překlep no :D opravovala sem to, ale nějak se mi to po úpravě nechce zobrazit i tady :(( nevím proč...zkoušela jsem to hodněkrát, ale nic... takže tímto se za všechny překlepy a podobně omlouvám tobě, i ostatním co to možná budou číst

3 Livusik Livusik | Web | 25. června 2012 v 13:04 | Reagovat

Ahoj....zahlasovala by si prosim ta za mna tu_http://kajush-t.blog.cz/1206/1-kolo-najoblubenejsia-celebrita Hlasy pre Livusik-Paul Wesley. Rada oplatim ak bude treba. Alebo ti spravim reklamu na mojom bllogu. Ked zahlasujes ozvi sa. Vopred dakujem

4 arayax arayax | 8. června 2013 v 13:21 | Reagovat

Je to úžasnej článek :) ..tak jsem se vžil to toho příběhu, že jsem tam ani žádné chyby neviděl ;) ..miluju nadpřirozené jevy a cokoliv společného z duchama :D :) ..ještě ten hřbitov k tomu dodal přesně takovou atmosféru, které se k tomu dokonale hodí :) ..asi sem taky trochu šílenec :D ..ale strašně se mi to líbilo a budu rád když si budu moct přečíst ještě nějaké články podobné tomuto :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!