Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

9. KAPITOLA: Taneční zábava

10. června 2012 v 15:31 | Flexi
Po delší době pokračování. Byli jsme se třídou na výletě, takže jsem to dřív nestihla. Jo a mimochodem...BYLO TO SKVĚLÍ! :D Smějící se

A bylo to tu. Posledních pár dnů, které zbývaly do taneční zábavy, uběhlo jako voda a byl den s velkým D. Všichni si o tom povídali a domlouvali se na večer.
Šla jsem po chodbě a rozhlížela se kolem. Sice jsem to nedávala příliš najevo, ale strašně moc jsem se na dnešní večer těšila. Tanec jsem milovala. Pohybovat se do rytmu hudby a užívat si to.
Pozorovala jsem všechny kolem a usmívala se. Najednou mě někdo chytil za rameno. Lekla jsem se a hned se ohlédla za sebe. Stála tam Beckie, jak jinak.
,,Ahoj Tar. Podle tvého výrazu usuzuji, že se na večer těšíš.'' usmála jsem se a přikývla.
,,Samozřejmě, že se těším. Vždyť víš jak ráda tancuju.'' usmála jsem se a společně jsme se vydali na poslední hodinu a to angličtinu. Sice jsem jí moc nemusela, ale už jen představa, že hned po jejím konci pojedu domů a pak zbývá jen pár hodin do večerní zábavy. Byla jsem strašně natěšená. Vydali jsme se s Beckie na cestu k učebně angličtiny. Cestu mi zpříjemňoval i fakt, že Mikel s námi na tuto hodinu nechodil, za což jsem byla ráda. Neuvěřitelně ráda.


***


Upravila jsem si šaty a pro jistotu se ještě podívala do zrcadla, abych si byla jistá, že mi nikde netrčí vlas nebo podobně. Na sobě jsem měla ty fialové šaty, co jsem si koupila a tmavé vlasy jsem měla rozpuštěné až na dva přední pramínky, které jsem měla v zadu spletené do menšího drdolu. Stála jsem pořád u zrcadla a pozorovala svůj odraz.
,,Sluší ti to.'' zaslechla jsem hlubší hlas, který patřil mému tátovi. Otočila jsem se a věnovala mu úsměv.
,,Díky tati.'' dívala jsem se na něj a pak se znova otočila k zrcadlu.
,,Vyrostla si do krásy.'' řekla táta a já se opět usmála.
Najednou se ozval zvonek. Podívala jsem se na hodiny, které ukazovaly přesně osm hodin večer. George byl opravdu přesný. Podívala jsem se ke dveřím. Táta hned pochopil.
,,Jen běž a užij si to.'' usmála jsem se a objala ho.
,,Ahoj tati a díky, užiju.'' vzala jsem si malou kabelku přes rameno a lehký svetřík, aby mi nebylo chladno. Sice bylo jaro, ale přes noc byly stále nízké teploty. Otevřela jsem dveře a naposledy se ohlédla po tátovi. Ten se usmíval a zamával mi na rozloučenou. Také jsem se s ním rozloučila a už jsem spěchala dolů ze schodů, kde už čekal George s mojí matkou.
,,Á, tady je.'' podívala se na mě rozzářeně.
,,Ahoj Georgi.'' pozdravila jsem kamaráda a došla k nim. Ten si mě překvapeně prohlížel.
,,Moc ti to sluší.'' usmál se a já se podívala do země a pak na šaty.
,,Díky.'' také jsem mu věnovala úsměv. ,,Takjdeme?'' zeptala jsem se naléhavě, když jsem si všimla mámina rozjasněného obličeje. George přikývl a společně jsme došli ke dveřím, které mi otevřel. Rozloučila jsem se s mámou a pak zabouchla dveře od domu.
,,Mimochodem, taky ti to moc sluší.'' přejela jsem si ho pohledem. Měl černé sako a tmavě modrou košili, kterou měl u krku rozepnutou. Kravatu ani motýlka neměl. Prostě mu to slušelo.
Nasedli jsme do auta a jeli ke škole.


***


Zábava se konala v tělocvičně, která už byla perfektně vyzdobená, díky uměleckému nadání mé nejlepší kamarádky. Po Georgově boku jsem vešla dovnitř. Už se to začínalo rozjíždět, ale pořád tu ještě nebyli všichni.
Beckie jsem tu ovšem zahlédla hned.
Stála s Rickem a Melisou u pódia a o něčem se bavili. V tuto chvíli mi byla právě tato maličkost ukradená.
,,Dáš si něco k pití?'' otočila jsem se na Georga a přikývla.
,,Jo, něco bych si dala.'' usmál se.
,,Fajn. Tak já pro něco skočím. Hned jsem zpět.'' oznámil a šel někam pryč. Proplétal se mezi davem a já ho sledovala do doby, než mi zmizel z dohledu. Stála jsem tam a rozhlížela se po ostatních. Někteří tancovali, jiní se povídali. Jen já jsem tam jen tak stála.
Někdo na mě zavolal a já se otočila. Jakmile jsem zjistila o koho jde, úsměv se mi rozlil po obličeji.
,,Ahoj Beck. Je to tu úžasný. Jsi prostě talent na takové věci.'' usmála jsem se a znova se rozhlédla po sále. Ze stropů vysely zelené a modré spirály. Kolem pódia byly také nějaké. Uprostřed parketu vysela ze stropu obrovská disko koule, od které se odráželo barevné světlo reflektorů. Rozjasňovalo to tak celý sál a já pociťovala nutkání se co nejdříve dostat pod tu disko kouli a konečně si pořádně zatancovat, v tom jsem vždy vynikala. Pohybovat se do rytmu a užívat si každou minutu.
Beck se usmála a popadla mě za ruku.
,,Díka, ale teď není čas na chválu, ale na tanec.'' jako by slyšela mé myšlenky. Odtáhla mě až doprostřed parketu a okamžitě se začala vlnit do rytmu a nemusela mě ani pobízet, abych se k ní přidala. Byla to bomba. Přidali se k nám i Rick s melisou a o chvíli později i Gergem s chlazenou limonádou, která byla vhod.
Parket se začínal stále víc plnit a lidí přicházelo stále víc. Bohužel však i ti, které bych tu raději neviděla. Beckie mi říkala, že nemá s kým jít, protože nikoho nepozval, ale i tak tu je a opět mě pozoruje. Štvalo mě to a také vytáčelo. Nechttěla jsem, aby mě pozoroval. Nechtěla jsem, aby chodil do naší školy a do stejné třídy jako já. Vlastně jsem ho nechtěla ani znát. Otočila jsem se tak, abych na Mikela neviděla. Tancovat jsem však nepřestávala. Teď hrála jedna z mých oblíbených písní a chtěla jsem si to užít. Nehodlala jsem dopustit, aby mi jeden blbej kluk, který si o sobě myslí bůh ví co, zničil celý večer.
Tancovala jsem s Georgem a sem tam jsme se s Beckie vyměnili, takže jsem tancovala s Rickem a ona s Georgem. Přišlo mi, že on je velmi rád. Vždycky se celý rozzářil. Další překvapivý jev v Georgově chování za několik posledních dnů. Měla jsem tušení, že v tom něco bude.
Zato když Melisa viděla, jak s Rickem tancuju já nebo Beck, vrhala na nás nasupené pohledy. Mé podezření se začínalo z části potvrzovat. Teď už zbývalo jen zjistit jak dlouho to potrvá, než Rick začne pokukovat po Melise a zjišťovat, s kým tancuje ona.
Tohle zjištění mě ale i tak dopředu děsilo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaká postava z Krvavé duše se ti nejvíc líbí?

Tarra
Beckie
Mikel
George
Jiná(napiš do komentářů)

Komentáře

1 ariven ariven | Web | 10. června 2012 v 19:35 | Reagovat

Pěkná kapitola, líbí se mi tvůj nápad :-) A samozřejmě se těšim na pokráčko ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!