Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

8. KAPITOLA: Šaty

4. června 2012 v 18:41 | Flexi


Stála jsem před domem a čekalas Beckie a na Ricka. Měli pro mě přijed, protože si Beckie usmyslela, že musíme koupit šaty na taneční zábavu. Jelikož jsme nákupy nesnášela, vůbec se mi nechtělo a nepřipadalo mi to jako dobrý nápad. Bohužel, Beckie byla neodbytný a tak jsem souhlasila.
Do naší ulice zabočilo stříbrné porsche a já okamžitě poznala, kdo to je. Wenstryovi byli vždycky velmi bohatí. Rickovi rodiče byli zazobaní. Jeho máma pracovala jako šéfredaktorka všeobecně známého časopisu WomanStar, který si dokonce kupovala i moje matka. Otce také neměl zrovna z chudé branže. Pracoval jako advokát. Většinou ale obhajoval vrahy než oběti.
Povzdechla jsem si a šla k autu, které zastavilo před domem. Beckie otevřela dveře spolujezdce a vykoukla ven.

,,Ahoj Tar. Připravená na nákupy?'' vrhla jsem na ní vražedný pohled a ona se uculila ještě víc. ,,tak už pojď. Nastup si, ať můžeme jed.'' řekla a zabouchla dveře od auta. Znova jsem si povzdechla a protočila oči. Otevřeůa jsem zadní dveře a nastoupila si.
,,Ahoj Tarro.'' pozdravil mě kupodivu Rick a já strnule odpověděla. ,,Ahoj.'' šlápl na plyn a pneumatiky zakvílely. Stříbrné porsche se řítilo naší ulicí a pak prudce zabočilo.


***


,,Vyzkoušej si tyhle. Ty ti budou určitě slušet.'' řekla Beckie už nejmíň podesáté a podala mi další šaty, které se jí dostaly do rukou.
,,A co ty? Ještě sis žádné nezkoušela a já už mám na sobě nejmíň dvanáctý šaty na který si řekla, že mi budou slušet. Teď jsi na řadě ty!'' oznámila jsem odmítavě a nevzala jsem si tyrkysové lesklé šaty se stříbrně se lesknoucím pruhem pod prsy, které mi Beckie podávala.
,,Ale no tak Tar. Tyhle jsou vážně skvělý. Myslím, že to budou ty pravé.'' s jiskřícíma očima se na mě dívala. Já stále vrtěla hlavou.
,,Ne!'' řekla jsem rázně. ''Tyhle se moc třpytí a lesknou.''
,,Dobrá, jak chceš. Tak si vyber sama, ale pokud budou vypadat jako ty, co sis chtěla vzít předloni na školní ples, tak přísahám bohu, že s tebou celý večer nepromluvím a budu se ti vyhýbat.''
Rick nás neposlouchal. Seděl na židli pár metrů od nás a právě s někým telefonoval.
,,Jo vyberu a to si piš, že budou vypadat normálně.'' řekla jsme naštvaně. Věděla jsem, že před dvěma lety jsem měla přímo příšerný vkus. Právě jsem prožívala Emo období a šaty, které jsem si chtěla vzít vypadaly jako od nějaké zombie nevěsty. Otřásla jsme se. Jak jsem to mohla vůbec koupit? Zatřepala jsem hlavou a všimla si Beckieina pohledu. Pohlédla jsme jí do očí a pak vyrazila k dalším šatů,. Které visely opodál. Hrábla jsem mezi ně a začala hledat ty správné.
Bylo to ale těžké najít něco, co by se mi opravdu hodně zalíbilo. Vybírala jsem totiž vždy hlavně podle toho, jak mě to na první pohled zaujalo. Tady to však bylo těžké. Jedny vypadaly příliš vyzývavě. Další byly růžové jako cukrová vata. Jedny byly příliš krátké, další příliš velké, nebo úzké. U některých se mi nelíbil střih a nebo barva. Povzdechla jsem si a došla k další kupě šatů. Ohlédla jsem se na Beckie, která teď stála u Ricka a bavila se s ním.
Odhrnula jsem další křiklavě žluté šaty a pak jsem je uviděla. Překrásné fialové šaty na úzkých ramínkách. Pod prsy nebyla žádná lesklá ani třpytivá stuha jako u těch, které mi vybírala Beck. Od prsou po pac byly tmavě fialové a postupně se zesvětlovaly až do téměř bílého odstínu. Byly překrásné. Vytáhla jsem je a prohlížela si je. Byly perfektní. Přesně podle mých představ. Otočila jsem se a chtěla je jít ukázat Beck, ale ta byla rychlejší.
,,Páni Tar. Ty jsou vážně skvělý, že by jsi za posledních pár let změnila vkus?'' zasmála se a já přesně věděla, kam tím míří. Letmo jsem to přešla a mávla nad tím rukou.
,,Říkala jsem ti, že si vyberu normální hezký šaty, aby se mi líbili.'' usmála jsem se a ukázala na svůj objev v levé ruce. ,,A wala, přesně takové jsem našla.'' zasmála jsem se a pak si ještě něco uvědomila. ,,Ale co když mi nebudou?'' zaváhala jsem. Podívala jsem se na ně a přiložila si je k tělu.
,,Ale budou. Věř mi.'' řekla má nejlepší kamarádka. ,,Zkus si je.'' dodala a já se na ní usmála. Přikývla jsem a vplula do kabinky.
Odtáhla jsem závěs a uhladila si šaty. Beckie se otočila a zírala na mě. I Rick se otočil a překvapeně si mě prohlížel.
,,Tak ty ti opravdu sluší nejvíc. Říkala jsem ti, že se do nich vlezeš.'' usmála se a udělala pár kroků dopředu. Rick se usmál a přikývl.
,,Opravdu ti sluší nejvíc ze všech těch, co jsi zkoušela.'' jeho slova mě opravdu ujistila, že vypadám dobře, protože my dva jsme se spolu nikdy moc nemuseli.
,,Díky.'' věnovala jsem mu letmý úsměv a on mi ho oplatil. Třeba jsem se vážně zmýlila a není zas až tak špatný.
Stáli jsme u pokladny a platili jsme. Já si koupila ty fialové šaty, co jsem si vybrala a Beckie si nakonec koupila ty tyrkysové se stříbrně se lesknoucím pruhem pod prsy, které mi nabízela. Použila jsem kreditní kartu a zaplatila. Beckie udělala totéž a všichni tři jsme vyšli z velkého obchodu s šatami. V našem městě Secretnightu bylo spoustu obchodů a převážně těch velkých s čímkoli, co bylo potřeba. S oblečením, jídlem, dopravními prostředky, hračkami pro děti a tak dále. Bylo toho opravdu moc. Secretnight byl velkým střediskem obchodu a převážně také dopravy. Kupodivu však nebylo vůbec velké. Byl to spíš takový kousek civilizace odříznutý od velkých měst a tak zde postavili menší letiště pro lepší a rychlejší převážení zboží.
Došli jsme k autu a Rick nám hned otevřel kufr, abychom si tam mohli dál tašky s šatama. Pak už jsme jen pohodlně usedli do auta, za což jsem byla vděčná po těch hodinách strávených vybíráním šatů. Položila jsem si hlavu na opěradlo. Rick nastartoval porsche, které mu půjčil jeho bratr a jeli jsme. Až teď jsem si uvědomila, že Beckie s Rickem nechodí, ale přesto nás zavezl do obchodu a strávil tam s námi takovou dobu bez jediné námitky. Překvapilo mě to. Třeba jsem se opravdu spletla a má kamarádka se mu opravdu líbí. Kdo ví, třeba se ještě všechno znění a obrátí k lepšímu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaká postava z Krvavé duše se ti nejvíc líbí?

Tarra
Beckie
Mikel
George
Jiná(napiš do komentářů)

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 4. června 2012 v 18:50 | Reagovat

Hej! Já to taky čtu, jen se mi nechce komentovat! Ale když jáá že nejsem tvá pravidelná čtenářka??, tak ti to ukážu!
Je to úplně úžasný, tahle kapitola se ti moc povedla. K anketě... Mikel :-) :-) :-)
Já ho miluju! :-D

2 Flexi Flexi | Web | 4. června 2012 v 19:00 | Reagovat

[1]: :-D tak to jsem ráda, že má můj příběh dalšího čtenáře o kterým TEĎ UŽ VÍM :-D
jsem ráda, že se ti líbí ;)

3 ariven (FoF) ariven (FoF) | Web | 4. června 2012 v 19:01 | Reagovat

Proč mám takovej dojem, že šaty pro zombie nevěstu by se mi líbily ze všech nejvíc? :-D Pěkná kapitola ;-)
P.S. jsem ta ariven, co vždycky, jenom se mi nechce přehlašovat :-D já vim, zrovna pár kliknutí je námaha jak něco... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!