Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

7. KAPITOLA: Náhlá změna(2.část)

1. června 2012 v 17:58 | Flexi
2.část***


Znovu jsem se podívala na hodiny na telefonu. Bylo už dvacet minut po šesté a Beckie stále nepřicházela. Začala jsem být naštvaná. Nebavilo mě čekat. Beckie měla už skoro půlhodinové zpoždění. Sedla jsem mezi stromy, které rostly kolem. Byl tu i rybník, ale k němu se mi nechtělo. Jen jsem seděla a čekala.
Uslyšela jsem hlasy a rychlé kroky. Ohlédla jsem se a viděla jsem Beckie, která běžela přímo ke mně. Vstala jsem.
,,Kde jsi? Máš půl hodiny zpoždění.'' řekla jsem a založila ruce na prsou. Beckie zadýchaně doběhla a začala se omlouvat.
,,Já vím a strašně se omlouvám. Dřív jsem to nestihla.'' sedla si na levičku a její dlouhé blonďaté vlasy v culíku jí vyseli přes rameno.
,,A co jsi dělala, že si to nestihla?'' zajímalo mě. Částečně jsem měla jisté podezření, ale chtěla jsem se přesvědčit. Ona se na chvíli zarazila. Nejspíš zvažovala, jestli mi říct pravdu, nebo si něco vymyslet.
,,Asi tě to nepotěší, ale byla jsem s Rickem. Mluvili jsme o Melise. Nemá nikoho, kdo by jí zavezl a tak se mě ptala, jestli by jsme jí vzali.'' dech se jí už trochu zklidnil.
,,O Melise? Ona s vámi chce jet?'' řekla jsem překvapeně. To melisa se rozešla s Rickem a ne on s ní. Myslela jsem, že si našla jiného, byl to totiž její styl. Střídat kluky podle toho, jak se jí to zrovna hodilo. Teď nejspíš zjistila, že rozchod s Rickem byla chyba a snaží se ho dostat zpět. Proto se začala s Beckie bavit. Konečně mi aspoň jedna věc dávala smysl. Nelíbilo se mi to, na co jsem přišla.
,,No, jo. Rick dostal minulý týden řidičák, a jeho brácha mu půjčí auto. Už to má domluvené.'' pořád se mi to nelíbilo.
,,Víš Beckie, nějak se mi to nezdá. Řekla bych, že melisa chce Ricka zpět, proto s váma chce jed.'' Beckie už ale vrtěla hlavou.
,,Ale ne. Ona teď chodí s Renem. To je Rickův hráč s týmu.'' odpověděla mi a já vykulila oči. O ničem takovém jsem nevěděla.
,,Vážně? Jak to víš?''
,,Řekl mi to Rick. Když mi to říkal, vypadal dost naštvaně.'' další důvod, proč si myslím, že melisa chce Ricka zpět. Moc dobře ví, že jí chce a Beckie pozval jen tak, aby nešel sám. Byla jsem na něho naštvaná za to, že chce mojí kamarádku takhle využít. Jenže Beckie mi nevěřila. Nebo spíš nechtěla věřit tomu, že by jí Rick něco takového udělal.
,,Ale no tak Beck. Nezáleží mu na tobě. Má rád Melisu a chce ji zpět. Ona ho také chce, jinak by s vámi nechtěla jed. Vždyť ji znáš.'' naléhala jsem, ale ona neustále vrtěla hlavou.
,,Ne. On jí nechce. Už jí nemá rád. Nenávidí ji za to, že se s ním rozešla a teď chodí s Renem.'' Beckie byla vždycky paličatá a stála si za svým. Nemělo cenu snažit se jí přesvědčit. Stejně by to k ničemu nebylo.
Bylo ticho. Dívala jsem se do země. Téma ,Rick a Melisa' jsme nechali být.
,,Co si myslíš o tom novém klukovi? Myslím Mikela.'' Tahle otázka ze mě nějak sama vypadla. Ani jsem nevěděla jak. Beckie se na mě podívala a usmála se.
,,Je celkem fajn. Ty ho moc nemusíš co?'' uchechtla se.
,,No.. vlastně ani ne.'' řekla jsem popravdě.
,,Ale proč? Neříkej, že na tebe nezapůsobil. Vždyť všechny holky se na něj lepí jako vosy na med. Víš to, že ještě nikoho nepozval na zábavu? Třeba by si u něj měla šanci. Všimla jsem si, jak po tobě pokukuje.'' uculila se a šibalsky povytáhla jedno obočí. Zavrtěla jsem hlavou.
,, To teda ne. Stejně bych s ním nešla. Už mě pozval někdo jiný a pokud jde o to pokukování, tak to mi je absolutně jedno. Prostě ho ignoruju.'' prohlásila jsem. Všimla jsme si, že Beckie zbystřela.
,,Kdo tě pozval?'' řekla zvědavě a překvapeně.
,,nebylo to pozvání, spíš dohoda. Nebo to bylo pozvání? Sama nevím.'' zavrtěla jsem hlavou. Beckie se na mě přísně podívala.
,,No jo. Dobře.'' věděla jsem, že pokud jí to neřeknu hned, mohla by spustit proslov typu ,Já jsem ti to taky řekla'. Usmála se a spokojeně čekala, co ze mě vypadne.
,,George mě pozval, ale bylo to spíš tak, že jsme se dohodli. Rozhodli jsme se jít tam spolu jako kamarádi, aby jsme tam nešli sami.'' objasnila jsem. Vypadalo to, že tomu rozumí.
,,já tomu chápu. Nic mi nemusíš vysvětlovat.'' usmála se a já ji úsměv oplatila. ,,Jsem ráda, že máš s kým jít. George je fajn kluk. Určitě se nebudeš nudit. Říká dobrý vtipy.'' dodala a já ji věnovala úsměv, z kterého s vyklubal smích.
,,Mluvíš jako moje máma.'' smála jsem se.
,,A co je na tom špatnýho? Tvoje máma je skvělá.'' smáli jsme se. Pak ale Beckie promluvila a položila mi otázku, která mě dost naštvala.
,,Proč nemáš Mikela ráda? Všimla jsem si, že si s ním ještě ani nemluvila.'' měla jsem chuť jí vše říct, ale neudělala jsem to. Nešlo to.
,,Mám z něj prostě divný pocit a nemluvím s ním, protože k tomu nemám důvod. Nejsem zrovna nadšená, že po mě pokukuje.'' řekla jsem. ,,A vůbec se mi nelíbí.'' teď jsem zalhala. Ne, že by se mi Mikel nelíbil, spíš jsem nedokázala rozluštit jeho chování.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaká postava z Krvavé duše se ti nejvíc líbí?

Tarra
Beckie
Mikel
George
Jiná(napiš do komentářů)

Komentáře

1 ariven ariven | Web | 1. června 2012 v 18:54 | Reagovat

Já ti dám patlaniny!!! Skvělá kapitola, řekla bych, že se se psaním čím dál zlepšuješ! ;-) A jestli jsi tím věnováním myslela mě, tak děkuju :-)

2 Flexi Flexi | Web | 1. června 2012 v 19:13 | Reagovat

[1]:: jasně že tebe, koho jinýho asi tak :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!