Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

Červen 2012

První deník

26. června 2012 v 21:40 | Flexi |  Drabble
Rozhodla jsem se začít psát Drabble na Upíří deníky. Snad se mi to bude dařit :D***
Elena měla slavit své desáté narozeniny. Rodiče pozvali rodinu,
aby všichni společně popřáli Eleně. Dlouhovlasá dívenka byla šťastná.

Čas strávený s téměř celou rodinou pro ní byl už tak jeden velký dárek. Celá rodina i Eleniny rodiče s
Jeremym se přemístili ke stolu. na něm stál úžasný čokoládový dort ve tvaru otevřené knihy. Elena totiž už odmala ráda četla a toužila po tom být spisovatelkou. Když oslavenkyně zfoukla svíčky a rozbalila dárky, přišla k ní maminka. V rukou držela balíček
,,Vše si do něj zapisuj,'' řekla jí máma. Elena vzala balíček a rozbalila ho. Byl to překrásný černý prázdný deník.

Jmenovka ke KD

26. června 2012 v 16:38 | Flexi |  Naše kecy...:D
Takže, další z mích záčátečnickým grafickám výtvorů. Snad se vám bude líbit. O dalších vás už nebudu informovat a rozvou je přidám k povídkám nebo k Drabble...

Tady to je:Jak jste si jistě všimli, je to k povídce Krvavá duše kterou píšu. Odteď bude u všech dalších dílů tahle jmenovka :D

Svatební šaty

25. června 2012 v 17:09 | Flexi |  Drabble
Dneska jsme se ve Fyzice dívali na film, ale já jsem se pokoušela o první Drabble. Kamarádka, se kterou sedím mi řekla 3 slova. A pak jsem se do toho pustila. Nevím jaký to je. Psala jsem celkem dvě, ale to druhý bylo děsný, takže sem dávám jenom toto. :D snad se vám to bude aspoň trochu líbit. ;) Prosím o komentáře s vašemi názory.... je to můj první Drabble, takže uvítám každou radu :))
Slova: šaty, svatba, korunka

Pokud by vás napadla nějaká trojice slov (zatím jen trojice :D pořád jsem začátečník) budu jen ráda. Protože kamarádku napadají samá ''úžasná'' :D slova. jen tak pro zajímavost u toho prvního Drabblu, mi dala slova kráva, kamarádka a oko :D a u tohoto chtěla dát místo korunky tyranosauruse :D jako uznejte sami, že kombinace šatů svatby a tyranosaura není zrovna obvyklá :D

PS: Začala jsem s grafikou. Zatím jen trochu. Zkoušela jsem prolínání a tohle je můj první pokus. Postupně to dodělám i k ostatním povídkám a i ke Krvavé duši.


Začátek...Co je Drabble

25. června 2012 v 14:59 | Flexi |  Drabble
Takže, než začnu se samotnýma ''výtvorama'' a svýma patlaninala :D nejdřív by asi nebylo špatní napsat něco o tom, co Drabble vlastně je. Existuje mnoho možností.

Takže, je to literární útvar. Drabble je povídka, která je napsaná podle 3 nebo 5 předem určených slov. Podle nich pak samotný příběh píšete a tato slova se tam musejí objěvit. Můžou se různě skloňovat a časovat. Nesmí se však měnit druh ani číslo. Co se týče délky, ta musí byt přesně 100 slov. Ani o slovo víc.

Dělí se na:
1) Drabble = 100 slov
2) Double drabble = 200 slov
3) Tripple drabble = 300 slov

Bývá psáno na zadání, pro procvičení tvůrčího psaní. Většinou má rychlý spád, ale mělo by zaujmout dějem.

Snad jsem vám to aspoň trochu přiblížila. ;)

Smrtelný blesk

24. června 2012 v 12:15 | Flexi |  Jednorázovky
Tak tohle měl být původně pokus o Drabble :D ale jelikož jsem se rozepsala až moc nějak jsem nedokázala přestat psát, tak stoho vznikl krátký příběh s 396 slov :D napadlo mě to včera večer nějak kolem půl 12 v noci možná sem to psala ještě vaji po půl noci :D podle toho je to taky trochu poznat. Začátek sem psala v noci a zbytek až teď, snad se vám to bude líbit. Su u babičky a ještě ke všemu na strýcově notebooku, takže možná ještě něco napíšu. Psaní na noťasu totiž miluju, protože doma mám normální pc. ;)


15. KAPITOLA: Pohřeb

22. června 2012 v 18:14 | Flexi
Ten název zní trochu tragicky, ale co by ste čekali po tom, co se stalo v 13. kapitole... No nic snad se vám to bude líbit.
PS: hlasujte v anketě, potřebuju poradit o kom psát víc....psát totiž pořád jen o Mikelovi a Tarře je docela nuda :D...


14. KAPITOLA: Procházka parkem

18. června 2012 v 20:58 | Flexi
Po krátké 13. kapitole je tu pokračování, tentokrát o dost delší :D Příjemný čtení..13. KAPITOLA: Hluboké city

17. června 2012 v 14:20 | Flexi
Pokračování je tu. Snad se vám bude líbit. Jen taková menší zajímavost: Tuto a dvanáctou kapitolu jsem psala v noci, když byla bouřka :D To se mi píšou smutný scény nejlépe, tak by to nemělo být zas tak hrozný. Nechám to na vás....


Smrt kvůli lásce

17. června 2012 v 12:16 | Flexi |  Jednorázovky
Tuhle povídku jsem psala do jedné soutěže, které jsem se zúčastnila. Měli jsme napsat povídku podle obrázku.
Stránky: http://mei-riefel.blog.cz/
Obrázek: http://mei-riefel.blog.cz/galerie/elfove#86000981


Byla noc. Měsíční světlo dopadalo do jednoho pokoje v paláci, který patřil generálovi vojenského jezdeckého oddílu. Pokoj byl prostorný a vybavený. U dveří byla velká ebenová skříň plná drahých kabátů, zbroje, bot a všemožného oblečení. U prostorného balkónu, s kterého byl výborný rozhled na louky a lesy kolem paláce, byl stůl se spoustou papírů. Také brk s inkoustem černým jako tma. Dřevěná zem byla místy pokrytá kožešinami medvěda a jiné zvěře.
Na šedých stěnách nebylo nic, až na jedno zrcadlo vedle dřevěné komody. Celému pokoji ale dominovala obrovská postel s červenými závěsy a žlutými ornamenty. Na ní ležel elf přikrytý jemnou přikrývkou a spal. Na druhé půlce postele však ležela rudovlasá elfka s vyděšeným pohledem, který upírala na černovlasou dívku nad sebou, která měla černá blanitá křídla. Držela jí hrot dýky přímo u krku. Obě byli nahé.
,,Ty. Jedině ty mi stojíš v cestě. Když tě zabiju, generál Grand bude jen můj. Už se nebude muset rozhodovat, jestli si vzít obyčejnou elfku nebo dívku, která je víla a ze slušného rodu, jejíž otec je šlechtic.'' přisunula hrot dýky blíž k elfčině hrdlu. ,,Jedině ty Erresiel mi stojíš v cestě.'' rudovlasá polkla a hledala správná slova a přemýšlela, jak se dostat s téhle mizerné situace.
,,Ale já ho miluju a ty to víš. Ty ho chceš jen pro peníze a slávu, ale já ho chci z lásky.'' řekla tiše rozechvělým hlasem. ,,Nedělej to Lilian, prosím.'' žadonila, ale něco jí říkalo, že jí to nepomůže. Lilian měla převahu. Měla zbraň, otce šlechtice a hlavně byla bohatá. Erresiel byla sice elfka, ale ženy elfky brali jako verbeš. Jako odporný hmyz, který je zbytečný. Muže naopak viděli jako siláky a výborné bojovníky. A ze všeho nejhorší bylo být elfkou a ke všemu ještě chudou a umouněnou služkou v kuchyni.
Erresiel se cítila poraženě. Tato noc začala skoro stejně jako ty předešlé. Kolem desáté hodiny večerní se měli obě dostavit ke generálovi do pokoje. Grand si často užíval s půvabnými dívkami, jako byli ony dvě. Už včera jim řekl, že ony dvě jsou pro něj jako splněný sen a že se za jednu z nich ožení. Nevěděl však pro kterou se rozhodnout. Když dnes večer spokojeně usnul, obě ještě leželi po jeho boku. Erresiel už skoro usínala, když jí najednou někdo popadl za krk a začal jí škrtit. Prudce otevřela oči a spatřila nad sebou černovlasou Lilian, která ji vyhrožovala smrtí jako právě teď.
Bála se a stále upírala pohled na dívku s dýkou. Očekávala smrt. Neměla šanci vyváznout. Když zemře, nikdo se o ní nebude zajímat. Hodí ji kde do společného hrobu lidí, o kterých není známo, zda mají nebo nemají nějaké příbuzné.
Zavřela oči a zrychleně dýchala.
,,Bojíš se?'' uchechtla se Lilian a když se elf ležící vedle zavrtěl, obě na něho vrhli pohledy. Když opět znehybněl a začal chrápat, mohli si dovolit mluvit trochu hlasitěji.
,,Jasně že se bojíš.'' prohlásila Lilian. ,,A také máš proč.''
Rozpřáhla se a sekla.
Erresiel nestihla ani vykřiknout a ležela mrtvá na posteli elfského generála Granda. S krku se jí řinula horká rudá krev. Krutá černovláska se jen lstivě usmála a oblekla si své šaty přehozené přes okraj postele.
,,Říkala jsem ti, že se do toho nemáš plést elfko.'' poslední slovo řekla s odporem a vyrazila ke dveřím. Ráno našel elf bezvládné tělo ve své posteli. Zaskočilo ho to a pátral po vrahovi. Tušil, kdo by to mohl být, ale neodvažoval se to vyslovit.
Během několika dnů už na rudovlasou chudou elfku Erresiel nikdo ani nepomyslel. O dva měsíce později se konala svatba. Generál vojenského jezdeckého oddílu Grand si bral šlechticovu dceru Lilian.
Grad ale nemyslel na nic jiného než na ubohou elfku, která tak krutě zemřela v jeho posteli.


12. KAPITOLA: Rána do srdce

14. června 2012 v 21:30 | Flexi
Víkend proběhl jako vždy. Přemýšlela jsem. Tentokrát to ale byly jiné myšlenky. Pořád byly domotané, ale místy jsem měla jasno. Stále jsem nemohla uvěřit tomu, že se ze mě a Mikela stali přátelé. Bylo to zvláštní. Před pár dny jsme ho nemohla ani vystát a teď…


11. KAPITOLA: Z nepřítele přítel

13. června 2012 v 21:33 | Flexi


Zvědavě se na mě zadíval a já byla v rozpacích. Nevěděla jsem jak dál. Přišlo mi blbé mu říct: ,,A nakonec po mě začneš házet ty svoje pohledy a úsměvy.'' Cítila jsem jak mi rudnou tváře.
,,A nakonec co?'' povytáhl jedno obočí. Tenhle pohled jsem nesnášela, ať už ho dělal kdokoli. Přemýšlela jsem jak se z toho dostat.
,,A nakonec… Nakonec mě odtáhneš sem a chceš si se mnou promluvit o ,něčem' a tváříš se při tom jak hromádka neštěstí.'' doufala jsem, že to zabere. Pousmál se a zavrtěl hlavou.
,,Nejsi moc dobrá lhářka, ale budiž.'' zasmál se. Nechápavě jsem se na něj dívala. Jak to k čertu mohl poznat? Vždyť jsem to řekla dost přesvědčivě.
Zasmála jsem se ale nakonec taky.

10.KAPITOLA: Tanec

13. června 2012 v 18:39 | Flexi


Udělali jsme si menší přestávku na občerstvení. Všichni si povídali a George říkal jeden z jeho vtipů, kterému se vzápětí začali všichni smát. Já je však nevnímala. Všimla jsem si Mikela, který stál u jednoho sloupu co tu byl a díval se na mě. Zrovna jsem pila pivo z kelímku, které mi George koupil. Byla jsem proti, ale byl neodbytný, takže jsem nakonec souhlasila.
Beckie mě chytla za rameno a já leknutím vyprskla obsah svých úst na Jamese, který s námi také chodil do třídy. Všichni se začali smát a já se hned začala omlouvat. Stejně byl ale naštvaný, i když tvrdil něco úplně jiného. Podívala jsem se nasupeně po Beckie, který se ještě pořád chichotala.
,,To si mě nemohla nějak upozornit, že si to ty?'' zamračila jsem se na ní. Vybuchla smíchy a Rick s Georgem a ještě pár lidí kolem ví napodobili.
Teď jsem nebyla naštvaná jen na Beck, ale i na všechny ostatní.

9. KAPITOLA: Taneční zábava

10. června 2012 v 15:31 | Flexi
Po delší době pokračování. Byli jsme se třídou na výletě, takže jsem to dřív nestihla. Jo a mimochodem...BYLO TO SKVĚLÍ! :D Smějící se8. KAPITOLA: Šaty

4. června 2012 v 18:41 | Flexi


Stála jsem před domem a čekalas Beckie a na Ricka. Měli pro mě přijed, protože si Beckie usmyslela, že musíme koupit šaty na taneční zábavu. Jelikož jsme nákupy nesnášela, vůbec se mi nechtělo a nepřipadalo mi to jako dobrý nápad. Bohužel, Beckie byla neodbytný a tak jsem souhlasila.
Do naší ulice zabočilo stříbrné porsche a já okamžitě poznala, kdo to je. Wenstryovi byli vždycky velmi bohatí. Rickovi rodiče byli zazobaní. Jeho máma pracovala jako šéfredaktorka všeobecně známého časopisu WomanStar, který si dokonce kupovala i moje matka. Otce také neměl zrovna z chudé branže. Pracoval jako advokát. Většinou ale obhajoval vrahy než oběti.
Povzdechla jsem si a šla k autu, které zastavilo před domem. Beckie otevřela dveře spolujezdce a vykoukla ven.


7. KAPITOLA: Náhlá změna(1.část)

1. června 2012 v 17:53 | Flexi
Tuto kapitolu věnuju ariven která pravidelně, jako jediná o které vím, čte tento příběh a dodává mi tak inspiraci a chuť dále psát. :) velké díky arven :)
Jelikož je tato kapitola delší, rozdělila jsem jí na dvě části. :))ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!