Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

3.KAPITOLA: Vražda

20. května 2012 v 12:06 | Flexi
Trochu kratší, ale přece jen.... :D
Její slova mě vytrhla ze zamyšlení.
,,J.. Já…'' nedokázala jsem dát dohromady ani jednu srozumitelnou větu. Mlčela jsem. Vybavoval se mi ten večer. Muž s kapucí na hlavě. Jeho slova: ,,Běž, je to nebezpečné.'' Jako bych je stále slyšela. To on zabil toho muže? Ale proč? Co to vůbec bylo za osobu? Kdyby to byl vrah, určitě by mě zabil. Uvědomila jsem si, že jsem třeba stála tváří v tvář člověku, který dokázal někoho zabít. Otřásla jsem se.
,,Si tam?'' ozvalo se z telefonu a já se tak lekla, že jsem ho upustila. Chvíli mi trvalo, než jsem se vzpamatovala. Beckie zavěsila. Oddechla jsem si.
Vypnula jsem televizi a lehla si na postel. Dívala jsem se na strop a přemýšlela.
,,To přece nemůže být pravda.'' zašeptala jsem. ,,A ten sen.'' pořád jsem na to myslela. Byla jsem vyděšená, zaskočená, zvědavá a otřesená zároveň. S toho napětí, které se ve mně uhnízdilo, mě rozbolela hlava. Nakonec jsem usnula. Ale ani ve spánku jsem neměla klid.
Opět se mi zdál ten prokletý sen.
Šla jsem ulicí. Pouliční lampa sotva svítila. Šla jsem dál. Slyšela jsem kroky. Neohlédla jsem se a šla dál. Najednou mě někdo popadl za ramena a otočil k sobě. Byl to muž s kapucí. Říkal to samé, jako předtím. Že je to nebezpečné a mám jít pryč. Odehrávalo se to pořád stejně. Když jsem běžela pryč, někdo do mě narazil. Tentokrát to bylo i s novou částí.
Byl to muž s kapucí. Znova opakoval, abych šla pryč. Že je to nebezpečné.
Když sen skončil, kupodivu jsem se nevzbudila a spala dál. Už se mi nic nezdálo. Spala jsem klidně a nerušeně.


***


Otevřela jsem oči. Bylo ráno. Sluneční paprsky dopadaly přímo na můj obličej. Zívla jsem. Podívala jsem se na budík, který byl položený na nočním stolku. Digitální hodiny ukazovali devět hodin. Vstala jsem.
Uvědomila jsem si, že jsem spala oblečená tak, jak jsem byla včera z mámou nakupovat. Vlasy jsem měla rozcuchané. Když jsem se podívala do zrcadla, zděsila jsem se. Okamžitě jsem se vydala do koupelny. Při návratu ze snídaně jsem se rozhodla, že se odpoledne vydám do Monrowovi ulice a porozhlédnu se tam. Věděla jsem, že je to bláznovství, ale musela jsem se dozvědět víc.
Chtěla jsem znovu vidět toho muže. Chtěla jsem se ho zeptat, o co tu jde a hlavně co se v pátek před dvěma týdny stalo. Byla jsem pevně rozhodnutá. Sedla jsem si na postel a vzala rozečtenou knihu. Číst jsem vydržela sotva pár minut. Nedokázala jsem se soustředit na děj, který se v knize odehrával.
zaklapla jsem jí a odložila zpět na poličku, kde původně byla. Vzala jsem si notebook a podívala se na internet. Chtěla jsem zjistit, co všechno policie ví ohledně té vraždy. Chvíli to trvalo, ale když jsem i našla stránky novin, které o této události psali, vše tam bylo rozepsané do detailů. Mrtvolu našel nějaký chodec, který šel kolem. Okamžitě zavolal policii. Zajímalo mě, jestli to byl ten samí muž, co mi říkal, abych odešla, nebo to byl někdo úplně jiný.
každopádně jsem četla dál. Hledala jsem něco o tom, jak oběť umřela. Nenašla jsem však nic konkrétního. Psali tam jen to, že mrtvé tělo našli v sobotu v deset hodin ráno, nezjistili ale jak byl dotyčný zabit. Pátrali po smrtelné ráně, jedu v těle, prostě hledali cokoli, co by zavinilo smrt.
Na jeho těle našli jen pár škrábanců a to ještě půlka z nich byla starší než ze dne, kdy zemřel. Prostě nic užitečného. Akorát mě trochu zaskočila příčina smrti, která byla neznámá. Než jsem stihla zjistit další podrobnosti, máma mě volala k obědu.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ariven ariven | Web | 20. května 2012 v 21:09 | Reagovat

Pěkný ;)

2 Sisusik Sisusik | Web | 21. května 2012 v 22:04 | Reagovat

zahlasuješ prosim za mna volam sa Sisusik rada oplatim  http://kajush-t.blog.cz/1205/3-kolo-sutaze

3 Mensis Mensis | Web | 14. června 2012 v 20:49 | Reagovat

No...abych pravdu řekla tak to bylo zajímavé ale ktrátké zlato :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!