Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

Březen 2012

Transformers- film soundtrack

28. března 2012 v 8:07 | mensis |  Hudba
Takže kdo zná tranformers tk tu písničku určitě pozná a kdo nezná tak ji pozná.a kdo chce může si jí pustit i jako na pianu


Křišťály moci - Minotaurus

18. března 2012 v 18:05 | Flexi


Anotace:
Tajemný labyrint v horách ukrývá tvora, který dávno zapomněl, kým býval. Přesto čeká na Vyvolenou, která ale jeho hlas slyšet nechce. Isgraël mezitím chystá poslední úder, který zmaří všechny naděje na záchranu. Nikdo ale netuší, že přitom osvobodil prastaré zlo, před kterým nikdo neuteče...

Křišťály moci - Věž zkázy

18. března 2012 v 18:01 | Flexi


Anotace:
Ochráncem dalšího Křišťálu moci je poslední Pán ohně! Neilin od něho potřebuje křišťál získat. Proto se společně se svými přáteli vydává do nebezpečí Nar'doxu přímo do spárů Isgraëla, který touží po její smrti. Drak je ale otrokem zlé vůle a dobrovolně křišťál nevydá. Jak se s tím Neilin vypořádá? Ibraxirové pohltili Smaragditt a naděje na záchranu se rozplynula. Království lidí padne. Zabrání tomu někdo? A co když na někoho z hrdinů čeká smrt?

Křišťály moci - Hvěv Pána ohně

18. března 2012 v 17:56 | Flexi

Anotace:
Neilin odhalila Arwinovo tajemství. Už mu nedokáže důvěřovat ani odpustit… nebo snad ano?

V utajovaném městě Bílých elfů Än-Ielwil, o kterém se vyprávějí pouze legendy, Neilin konečně nachází klid. Noví přátelé ji doprovázejí za prvním Křišťálem moci, ale nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Neilin čeká setkání se Smrtí.

Na Smaragdittu teče krev. Král Edrian se rozhodl získat své město zpět, ale Isgraëlova armáda nestvůr je strašlivá. Pomohou elfové svým dávným lidským přátelům? Poslední naděje leží v rukou Terien a bájných gryfů. Isgraël zatím odhaluje svou nejničivější zbraň.

Křišťály moci - Zrada temného elfa

18. března 2012 v 17:49 | Flexi

Anotace:
Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Izgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin. Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů?

Knižní řetězovka-6 Flexi

11. března 2012 v 10:00 | Flexi |  Knižní řetězovka
51. Kniha, která tě naštvala?
Takovou jsem ještě nečetla. Zatím mě nenaštvala žádná.

52. Kniha, který tě rozplakala?
U knížek jsem ještě nikdy nebrečela, ale přece jen u jedné takové jsem měla nakrajíčku a byli to Křišťály moci: Věž zkáza od Michaeli Burdové. Bylo tak docela hodně dojemných scén a to byla právě jedna z věcí, co se mi na knížce nejvíce líbilo.

53. Kniha, od které si neměla žádné očekávání, ale nakonec se ti líbila?
Od každé knihy něco očekávám.

54. Kniha, od které si očekávala hodně, ale nakonec se ti vůbec nelíbiůa?
Daršivská čarodějnice. Anotace mě docela zaujala, ale samotný obsah mě sklamal. Bylo to takové nepoutavé, nebo jak bych to nazvala. Ještě jsem ji ani nedočetla.

55. Oblíbené čtení na odreagování?
Nejspíš něco vtipného nebo krátkého.

Takže, tohle je konec otázek Knižní řetězovky. Doufám, že vás to aspoň trochu zaujalo a rozhodnete se na tyto otázky také odpovědět.Mensis už sem také dala odpovědi na nějaké ty otázky, tak můžete omrknout i její názory. :D Takže zatím čauky.

Nové knížky..

10. března 2012 v 17:45 | Flexi |  Naše kecy...:D
Sice to píšu trochu se spožděním, ale přece. Před pár týdny jsem si objedvala přes internet jednu sérii, na kterou jsem byla velmi zvědavá. Přemluvila jsem mamku a tak mi ji koupila za vysvědčená. Knihy byli ve slěvě, asi za 400,- Kč. A jelikož jsou 3 tak je to opravdu výhodné koupit. Tuto sérii napsala Cornelia Funkeová.
Právě dočítám první díl, který má asi 390 stran. Jsu na nějakých 280 takže snad to dočtu brza. Ale jak jsem si právě všimla, ještě jsem vám neřekla o jakou sírii jde..:D Co tahle ještě chvíle napětí?.......No dobře tak vám to teda řeknu. Jedná se o sérii Inkoustový svět. Skládá se ze tří knih.

První je Inkoustové SRDCE, kterou, jak už jsem řekla, právě dočítám. Mám v plánu ji mít na referát ve škole. Snad to do té doby stihnu :D No měla bych, protože ho mám asi za 6 týdnů. I když tuhle knížku už také čtu docela dlouho. Přes táden tomu moc nedám a o výkendu jak kdy. Spíš jen pár kapitol. Ale musím říst, žniha je opravdu velmi zajímavě napsaná. Na začátku každé kapitoli je krátký úryvek z nějaké knihy a pod tím je napsáno z jaké a kdo jí napsal, popřípadě přeložil. K tého knize byl natočen i film, který se jmenuje stejně jako kniha Inkoustové srdce.

Další díl se jmenuje Inkoustová KREV. Druhý díl je psaný stejným způsoben jako první. Jelikož má asi nějakách 600 stran, plánuju jí číst až v létě o prázninách. V posledních měsících mám totiž už docela nabytý program. :D No řekněme, že mám už dopředu v lánu přečít několik knih a jelikož takle kniha je velmi obsáhlá, je potřeba se jí věnovat delší dobu, takže prázniny jsou pro to ideálním dobou.

A nakonec i krátká zmíňka o třetím díle Inkoustová SMRT. Tento díl mám také v plánu přečíst až v létě. Má také kolem 600 stran. Je nejtlustší a tudíš i nejdelší, ale o nic nemění na tom, že už se velmi těším až si jí přečtu.

Tady jsou obrázky všech tří dílů.
Doufám, že jsem vás aspoň trochu zaujala a že se třeba rozhodnete si tuto skvělou sérii také přečíst. ;-)

Knižní řetězovka-5 Flexi

10. března 2012 v 17:00 | Flexi |  Knižní řetězovka
41. Oblíbená filmová adaptace?
Pán prstenů nebo Letopisy Narnie

42. Adaptace, která tě totálně zklamala?
Nevím o žádné..

43. Jak často čteš spoilery?
Asi nikdy.
44. Nejsvíc peněž, kolik si na jedenkrát utratila v knihkupectví?
Jestli se bere i antikvariát, tak 966,- Kč.

45. Jak často knihu před přečtením prolistuješ?
Asi hodně často. Hlavně při koupi každé knížky, abych zjistila jak je to napsané. Nebo když mi přijde knížka objednaná přes pc, tak nějakou dobu listuju. :D Hlavně abych zjistila jak jsou od sebe oddělené kapitoli, jak jsou dlouhé apod.

46. Důvod, kvůli kterému bys knihu vzdala?
Kdyby mě nebavila a kdyby se mi celkově ten příběh nezamloval.

47. Máš ráda knihy uspořádané?
Nijak zvlášť moc. Já je mám většinou podle sérií, pak podle těch co mám hodně ráda a rěch, které moc nečtu.

48. Knihy skladuješ, a nebo je posíláš dál?
Určitě skladuju. Vždycky jsem chtěla mít hodně knížek, které mě baví pěkně doma, abych si je kdykoli mohla přečíst.

49. Jsou knihy, kterým se vyhýbáš?
Jasně že jsou. Třeba historisćké, válečné apod.

50. Kniha, která tě rozesmála?
Hraničářův učeň: Nositelé dubového od Johna Flanagana, a další díly této sírie určitě také sem tam, ale u této knihy jsem se opravdu smála skoro pořád. :D


Knižní řetězovka-4 Flexi

10. března 2012 v 16:30 | Flexi |  Knižní řetězovka
31. Největší knižní výzva, do které se stále bojíš jít?
Nevím.

32. Oblíbený básník?
nevím. Básničky moc nečtu. Spíš jenom, když se máme nějakou učit do školy :D

33. Kolik knih si obyčejně půjčuješ v knihovně?
Půjčovala jsem si tak 3-4, když jsem ještě čítávala všechno možný, teda většinou dobrodružny atd. :D Ale teď už tam moc nechodím, protože u nás v knihovně nejsou knížky v žánru, který čtu dá se říct pořád. (viz. 3)

34. Vrátila si už knihu do knihovny, aniž bys ji přečetla?
Určitě ano a ne jedna.

35. Oblíbená knižní postava?
Tak tím si nejsem jistá. Ale asi nejspíš Calla Torová (Smečka-Andrea Cremerová).

36. Oblíbený knižní záporák?
Záporák? To bude asi Sorgan (Křišťály moci-Michaela Burdová) pokus e teda dá pokládat za záporáka, ale myslím že jo.

37. Knihy, které si obvykle beru na prázdniny?
Hlavně ty, které ještě nemám přečtené.

38. Nejdelší doba, kdy jsi nečetla?
Pár měsíců. To jsem spíš často psala.

39. Kniha, kterou jsi nedokázala/nemohla dočíst?
Asi nějaký román...takový knížky mě nebyví.

40. Co tě dokáže při čtení vyrušit?
Když čtu třeba v obíváku a taťka si zapne televizi, to mě někdy vyruší, ale většinou, když jsem dá se říct zažraná :D do té knihy tak mě nedokáže vyrušit nic.

Knižní řetězovka-3 Flexi

10. března 2012 v 16:14 | Flexi |  Knižní řetězovka
21. Co musí kniha mít, aby jsi ji doporučila dále?
Když je tolik napínavá, že jsem schopná ji přečíst tzv. jedním nechem, nebo je něčím vyjímečná a tím i odlišná od ostatních.

22. Oblíbený žánr?

Fantasy.

23. Žánr, který čteš nejméně (ale chtěla by si víc)?
Detektivky.

24. Nejinspirativnější kniha, kterou si tento rok četla?

Inkoustové srdce - Cornelia Funkeová

25. Oblíbená svačinka ke čtení?

U čtení moc často nejím, ale když mám, tak si dám lízátko. :D

26. Jak často vybíráš knhu podle obálky?

Dá se říct vzdycky. Když obálka vypadalá hodně dobře a obsah nestojí za nic, tak to si zase knihu nekoupím. Když je to naopak, tak váhám... Nejlepší je kombinace obou. Skvělý obsah, skvělá obálka.

27. Jak často souhlasíš s negativní knižní kritikou?

Když už nějakou kritiku najdu, což nebívá moc často, tak na ní moc nedávám. Když mě kniha zaujme obsahově i obálkou, tak si ji koupím(teda samozřejmě když jsou finance) a zhodnotím sama jestli byla kritika oprávněná nebo neoprávněná.
Zatím jsem teda ale žádnou nečetla.

28. Co psaní negativních recenzí?

Já recenze nepíšu, ještě jsem nezjistila jak na to. :D (Takže pokud tohle čte někdo, kdo se v recenzich aspoň trochu vyzná, byla bych ráda za takou menší radu do komentářů.)

29. Kdyby si mohla číst v dalším cizím jazyce, který by sis vybrala?

Vzhledem k tomu, že angličtina mi nejde a top mě taky dost mrzí, tak bych chtěla umět asi latinsky. Ale v té se zrovna často knížky nepíšou :D takže nevim... Asi španělsky nebo francouzsky.

30. Nejsvětší knižní výzva?

Žádná.

Knižní řetězovka-3 Mensis

10. března 2012 v 16:05 | Mensis |  Knižní řetězovka
21. Co musí kniha mít, aby jsi ji doporučila dále?
Musí mít dobrodružný, napínavý a romantycký děj jinak je ta knížkau mě o ničem (viz. 20).

22. Oblíbený žánr?

Fantasy,školní problémy (Monster high), dobrodužné

23. Žánr, který čteš nejméně (ale chtěla by si víc)?
romány a dektektivky.

24. Nejinspirativnější kniha, kterou si tento rok četla?

Křišťály moci- 1,2,3 a budu i 4

25. Oblíbená svačinka ke čtení?

tak něco lehkého třeba jogurt nebo nějaké ovoce

26. Jak často vybíráš knhu podle obálky?

Dá se říct že někdy ano a jindy zase ne. Pokud knížka bypadá na povrch skvěle , ale to co je vní ten děj je totální padělek pak knížku nechci ,ale pokud je to naopka tak váhám , lae stejně je nejlepší kombinace obou.

27. Jak často souhlasíš s negativní knižní kritikou?

Jestli nějakou knížku někdo začne kritizovat a nepřečte si ji jen se dívá na obal pak tomu dotyčnému napíšu at si ji přečte a pak at kritizuje. Knížku pokud se mi líbí obálkoui obsahem si sama koupím a zhodnotím sama za sebe a knížku bud obhájím nebo napíšu že měly pravdu.

28. Co psaní negativních recenzí?

Já recenze nepíšu, ještě jsem nezjistila jak na to. :D (Takže pokud tohle čte někdo, kdo se v recenzich aspoň trochu vyzná, byla bych ráda za takou menší radu do komentářů.)

29. Kdyby si mohla číst v dalším cizím jazyce, který by sis vybrala?

V jakém koliv jazyce ale nejvícbych preferovala bud anglinu němčinu nebo francouštinu nic jako čínština či fínština bych nečetla.

30. Nejsvětší knižní výzva?

Žádná.

Knižní řetězovka-2 Mensis

10. března 2012 v 15:52 | Mensis |  Knižní řetězovka
11. Jak často čteš knihy mimo svůj oblíbený žánr?
Ani ne. Spíše muj oblíbený žánr preferuji.

12. Čteš někdy tu samou knihu vícekrát?
Jo když není co číst proč ne ?

13. Dokážeš číst v autobuse?
no jak se ot vezme pokud jedu chvilku tak to raději ani nevytahuji.

14. Oblíbené místo na čtení?
Ta všude možně v zimě na postely a když je naprostý klid a v létě na zahradě když se opaluji.

15. Zásasy při půjčování knih?
Znám se. Dokážu jim něco udělat a to ikdybych sebe víc nechtěla, proto snimi zacházím s velkou opatrností.

16. Děláš knihám oslí uši?
asi ne :D

17. Píšeš si na okraje stran poznámky?
ne .

18. A do učebnic?
taky ne.

19. V kterém jazyce čteš nejraději? V kolika dohromady to zvládneš?
V češtině. Sice mi jdou jazyky, ale zrovna v nich luštit co to je to opravdu nechci. :D

20. Co musí kniha mít, aby sis ji zamilovala?
Napínavý děj. Bez toho se tomu u mě nedá říct kniha.

Knižní řetězovka-1 Mensis

10. března 2012 v 15:44 | Mensis |  Knižní řetězovka
1. Oblíbená kniha z dětství?
Bratři Grimů :D

2. Co právě čteš?
Monster high 2

3. Máš právě teď nějakou rezervaci v knihovně?
Nemám nic proti knihovnám, ale moc do nich nechodím, alespoň név naší vesnici je. Nemáme tu zrovna moc knih které by se daly přečíst. Většinou jsou to vědeck, historické knihy nebo romány což mě nějak nepoutá. Jak už zmínila Flexi i já jsem začala uvažovat že budu chodit do té knihovny, al ještě jsem se zcela nerozhodla.

4. Knižní zlozvyk?
Žádný nemám.

5. Co máš právě půjčené z knihovny?
Nic. U nás nemají to co čtu. (viz. 3.)

6. Máš čtečku e-knih?
Mám ráda elektronické knížky, jenže když jsem jednou na počítači nedá mi to a musím jít na internet, a proto není čas na elektronickou knížku. Neříkám že je to blbý nápad číst elektronickou knihu jen říkám že pro mě je to nevýhoda.

7. Preferuješ číst jen jednu a nebo více knih naráz?
V žádném případě. Stačí mi jedna knížka, kterou přečtu za 2 týdny a porozuměla tomu příběhu a ději, než abych četla třeba 3 naráz a uvědomovat si který děj patří do té a ktrý do té.
VV

8. Změnily se tvoje čtenářské návyky, co jsi začala blogovat?
No ani ne. Spíe čím více bloguji, tím bohužel méně čtu.

9. Nejhorší kniha, kterou si tento rok přečetla?
O žádné nevím. Každá knížka semi vždy velice líbila.

10. Oblíbená kniha, kterou si tento rok přečetla?
Monster high 1

Knižní řetězovka-2 Flexi

10. března 2012 v 10:00 | Flexi |  Knižní řetězovka
11. Jak často čteš knihy mimo svůj oblíbený žánr?
Moc často ne.

12. Čteš někdy tu samou knihu vícekrát?
Jo, pár oblíbený určitě mám a jsem ráda, když si je můžu přečíst vícekrát.

13. Dokážeš číst v autobuse?
Jasně. Bez problému.

14. Oblíbené místo na čtení?
V zimě moje postel :D a v létě houpačka u babičky na zahradě :)

15. Zásasy při půjčování knih?
Když si je půjčuju já (s knihovny, od kamarádek) chovám se k nim jako by byli moje. Takže co nejopatrněji.
Pokud půjčuju někomu knížku já, dopředu o něm musím vědět, že se k nim bude chovat také opatrně. Většinou mezi tyto lidi patří moje dobré kamatrádky a samozřejmě rodina.

16. Děláš knihám oslí uši?
:D Nevím co to je, ale nejspíš asi ne. :DD

17. Píšeš si na okraje stran poznámky?
Ne, nikdy.

18. A do učebnic?
taky ne.

19. V kterém jazyce čteš nejraději? V kolika dohromady to zvládneš?
V češtině. Jenom česky a docela se za to stydím, protože angličtina mi vůbec nejde. :((

20. Co musí kniha mít, aby sis ji zamilovala?
Poutavý a napínavý děj, popisy postyv a krajiny, abych si dokázala udělat v hlavě nějaké ty obrazy a také by měla mít aspoň trochu poutavou obálku.

Knižní řetězovka-1 Flexi

9. března 2012 v 21:36 | Flexi |  Knižní řetězovka
1. Oblíbená kniha z dětství?
Broučci-Jan Karafiát :D

2. Co právě čteš?
Inkoustové SRDCE-Cornelia Funkeová

3. Máš právě teď nějakou rezervaci v knihovně?
Knihy, které mě zajímají a baví u nás v knihovně nemají. Což mě taky hodně štve, ale mám v plánu začít chodit do knihovny v městečku asi kilometr od nás. Tam taky chodím do školy, takže bych to měla blízko, ale ještě jsem, se úplně nerozhodla.

4. Knižní zlozvyk?
O žádné nevím.

5. Co máš právě půjčené z knihovny?
Nic. U nás nemají to co čtu. (viz. 3.)

6. Máš čtečku e-knih?
Ne nemám. Párkrát jsem o tom přemýšlela, ale nakonec jsem došla k názoru, že vůně knihy a tak, je lepší než elektonika. I knihy na počítači nebo příběhy se mi čtou docela špatně a většinou mě to brzy omrzí i když je třeba zrovna ten příběh opravdu hodně dobrý. Což mě někdy i hodně mrzí. :(

7. Preferuješ číst jen jednu a nebo více knih naráz?
Rozhodně jednu, protože kdybych například já, měla číst několik knih naráz, tak bych se v těch dějích v určitých knihách ztrácela.

8. Změnily se tvoje čtenářské návyky, co jsi začala blogovat?
No vlastně ani nevím. Spíš když jsem začala blogovat, tak jsem po nějaké době začala i pořádně číst knížky.

9. Nejhorší kniha, kterou si tento rok přečetla?
Žádnou takovou knihu jsem letos ještě nečetla. Všechny knihy, který jsem četla se mi moc líbili.

10. Oblíbená kniha, kterou si tento rok přečetla?
Hraničářův učeň: Nositelé dubového listu-John Flanagan

Úvod...

9. března 2012 v 20:50 | Flexi |  Knižní řetězovka
Takže, jak jste si už jistě všimli, máme tu novou rubriku. Je to něco jako projekt nebo tak něco a dost mě to zaujalo. Objevila jsem to na internetu, na tomto blogu: http://ohanamon.blogspot.com
Jedná se o 55 otázek ohledně knížek a čtení a tak něco. Takže doufáme, že vás tím třeba zaujmeme a také si tuhle zajímavou řetězovku hodíte na blog.
Jelikož je to hodně otázek najednou, rozhodla jsem se je sem dávat po deseti.

Iluze

9. března 2012 v 20:33 | Flexi |  Básničky
Doufám, že se vám bude líbit. je to jedna s mála básniček, které jsem kdy napsala.
Tuto básničku jsem napsala, protože na sedné RPG hře, kterou hraji byla taková soutěž s básničkama. Jak jste si už všimli z názvu článku, jmenuje se Iluze. Aby jste to pochopili, tak je to hra s vlky a ti vlci mají magie a tohle je ptávě o jedné z nich.


***

Sedím sám na velkém kameni,
a čekám, až svět kolem se promění.
Tuším však, že čekat budu dlouho,
Všechny zlé pocity zaženu myšlenkou pouhou.

Zapomenu na přítomnost,
na tuhle tu chvíli,
která vzdálená je teď míli,
a objevím se jinde...

Kolem mě poletují představy,
myšlenky, sny i příběhy,
o kterých jsem vždy jen snil,
a v myšlenkách v nich i žil.

Bylo by skvělé, využít tohoto daru,
a nenechat ho jen tak zmaru.
Nenechat ho jen tak umřít.
Umřít v zemích,
dosud utajených.

Ostatní by byli rádi,
tímto kouzlem obdarováni.
Tedy aspoň myslím,
i když toho často moc nevymyslím.

Má hlava je plná nápadů,
příběhů i povídek beze sporů.
Přemýšlel jsem o této možnosti,
neznám však všechny její hodnosti.

Tuto překrásnou magii,
nepředstavitelně miluji.
Uvědomil jsem si hned,
jak objevil jsem svých snů svět.

Hraničářův učeň-Čaroděj na severu

9. března 2012 v 19:59 | Flexi |  Knihy
Šestý díl série Hraničářůva učně...Doufám, že vás aspoň trochu zaujme a rozhodnete se ho přečíst :))
PS: Pokud jste tuto knihu už četli, budu ráda, když mi pod tento článek do komentářů napíšete váš názor na tuto knihu


Čaroděj na severu

ANOTACE:
Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje?

INFORMACE:
Autor: John Flanagan
Nakladatelství: Egmont
Stran: 312

NAŠE NÁZORY:
Flexi: Tak tahle kniha mě opravdu hodně ohromila a překvapila. Hlavně jsem ze začátku obdivovala to, jak se Will zabydluje v léně, do kterého byl přidělen. Jako mladý hotový hraničář působí na své okolí trochu pochybovačně. Jeho malý vzrůstlidé z léna podceňují a pochybují o něm. Tady mě velmi zaujal jeho postoj a to jak zvládl celou věc ohledně všech záležitostí. pak odcestuje s Alyss do léna na severu Araluenu a zabívají se věcmi, které podle Halta a Crowleye mají něco společného s Čarodějnictvím.
Víc vám prozrazocvat nebudu, protože jsem se už trochu poučila z předečlích mých názorů na knížky, kde jsem prozradila téměř vše z děje. Takže, snad jsem tentokrát udělala vše aspoň o trochu lépe. ;-)

Mensis: ..zatím nečetla..

2. část 2. kapitoly

3. března 2012 v 18:52 | Mensis |  Jednorázovky
Tak je tu druhá část myslím že si počtete víc než u 1. ale to není vše mám ještě v záloze 3. část :))

Veressa vzteky zuřila, když zjistila, že se jí její nejdelší nehet v noci když spala ulomil. Gledis její věrná služebná už se na ni nemohla podívat. Všude lítalo peří od polštářů a na Gledis jich spadla hromada, až vypadala jako nějaký bílý pták. Chyběli ji jenom zobák a pařáty. Veressa vyhnala všechny spoluúčastníky včetně Gledis z jejího obrovského pokoje. Uvnitř své duše se radovaly, protože nemusely být déle zahaleni v ''peřím lese''. Jakmile odešel i poslední služebný zabouchl za sebou dveře a služebné s Gledis přiběhly ke dveřím a přitiskly své uši co nejtěsněji ke dveřím. Hlavní velitelka armády Porelin procházela noční chodbou když uviděla služebné jak si šuškají u Veressina pokoje. Porelin věděla, že paní nemá dobrou náladu, proto se za nimi hned vydala. " Běžte! co tu děláte?! Nemáte pracovat"? Zašeptala přísným tónem. "Zmizte odtud!" sykla na ně nemile. Jak odešly, sama přiblížila své ucho ke dveřím a poslouchala a však co se nestalo. Ten vítr co se pomalu hromadil v tornádo vybuchl u dveří od pokoje a Porelin ten výbuch odhodil na nejbližší zeď. Veressa se podívala směrem ke dveřím a spatřila ležící Porelin u zdi. Pomalu a sebejistě k ní kráčela. Její hlava už nebyla nafouklá a plná zuřivosti, neměla ani známky po červené barvě na pleti, ba naopak vypadala klidně a pohodově, ale mrak vzteku v ní stále byl. Porelin bez špetky strachu pohlédla do tváře nemilosrdné vládkyně Veressi, ale přece jen když se ji podívala
do očí, ihned ucukla a malinko se zachvěla. "Co tu děláš Porelin"? "Já no procházela jsem se a hlídala chodby a zrovna když jsem procházela kolem vaší komnaty tak mě nějaké menší, ale o to silnější tornádo odhodila k této stěně. Porelin nelži mi do očí. Tu historku ti věřím pouze po to ,že si šla k mé komnatě." Porelin začali pomalu téct potůčky potu po obličeji. " Tak bude to !" Zařvala po ní Veressa. " Dobrá řeknu vám ji." Pronesla s odvahou. " Viděla jsem služebné jak měly ''přilepené'' uši ke dveřím vaší komnaty. Vyhnala jsem je, ale sama jsem chtěla vědět co se děje, jenže jsem se neodvážila vás rušit proto jsem také naslouchala". Chvilku bylo ticho. Porelin stála na nohou a stále se dívala po své paní, zda už ji nenapadl vhodný trest. Veressa chodila sem a tam. Nevěděla jaký trest má dát Porelin, ale pak ji hlavou proletěl nápad. " Porelin znám tě již dost dlouho na to, abych usoudila, že miluješ zabíjení. Proto ti zakazuji jet na další bitvu proti Lintikusanům". Šibalsky se na ni podívala, otočila se a zmizela ve své komnatě. " Porelin posmutněla. Tolik se na další válku a zabíjení těšila, ale zároveň byla ráda, že mohla zůstat ve Frozentronu u své mladší sestry a postarat se oni. Její mladší sestra Ellis má pouhých 11 let a jelikož je starší a má 15 let musí svou sestru hlídat. Když je na výpravě či v nějaké bitvě o sestru se stará její nejbližší a nejvěrnější služebnice Ikelia. Porelin miluje svou sestru víc než svůj život obětovala by se pro ni. Další den Měla Veressa vidinu. Viděla krásnou brunetku držící tarantuli v ruce a hladí ji. Najednou se všude rozlehlo bílé světlo. Potom uviděla tu dívku znovu, ale něco se naní změnilo. Měla elfské uši. Pak to Veresse došlo. V ten moment seji vidina rozplynula. "Herbin a Quaris Eibriové Král a královna Lintikuského království měly dítě. Schovaly ji přede mnou ve světě lidí. Horší nápad už mít nemohly". Šibalsky se zasmála. Později si nechala zavolat do své komnaty Porelin. Ta s nejistotou k ni kráčela. " Porelin má věrná válečnice". Nuceně se usmívala. "Ano má paní? Je něco špatně?". " Né-né je vše v naprosté pohodě. Dokonce víc než jen v pohodě. Není ti neznámo království býlích elfů viď? A doufám, že ti nejsou neznámí i jejich vládci Herbin a Quaris". "Ne nejsou mi neznámí. Ale trochu nechápu na co navazujete má paní." "Představ si, že mají dítě a jejich dítě se snažily 15let skrýt přede mnou ve světě lidí." Pronesla s velkým posměškem. Pak, ale zvážněla a podívala se na Porelin s hrdostí a odpovědností. " Jelikož vypadáš ve stejném věku jako ta malá elfská potvora budeš teleportovaná za ní a budeš se přetvařovat jako její kamarádka.


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!