Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám





Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

Hraničářův učeň-Výkupné za Eraka

18. února 2012 v 22:02 | Flexi |  Knihy
Další díl Hraničářova učně. ;-) Tento díl jsem si také půlčila od kamarádky ;-)

Výkupné za Eraka

ANOTACE:
Skandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom však padne do zajetí. Erakův zástupce Svengal se obrátí o pomoc do Araluenu a Halt a Will se nabídnou, že vyplují se Svengalem do Aridy a přivezou za Eraka výkupné. Má-li však být jejich cesta úspěšná, potřebují s sebou mít osobu z královského rodu, a tak princezna Kassandra - nebo Evanlyn, jak ji zná Will - přemluví svého otce, aby jí dovolil odplout s nimi na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana.

Ale dostane se naše šestice přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde jí na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas?

INFORMACE:
Autor: John Flanagan
Nakladatelství: Egmont
Stran: 436

NAŠE NÁZORY:
Flexi:
Pátý díl úžasné série Hraničářův učeň je skvělý. Je sice delší než předchozí díly, ale rozhodně stojí za to si ho přečíst. Rozhodně nedovolte, aby vás délka odradila, protože vážně stojí za přečtení. Také je tam hodně nečekaných scén. Nejprve jedou do Aridy, aby zaplatily výkupné za Eraka, jak už samotný název knížky napovídá. Pak se ale semele sposta dalších věcí. Seletin, vakír Aridy ale pošle Eraka do Mararoku. Halt, Will, Evanlyn, Gilan, Svengan a Horác se společně vydají se Seletinem do Mararoku. Cestou je však přepadne bouře a Willův kůň Cuk se stratí. Will se ho vidá hledat společně se Šípem. Koněm, kterého mu dali ariďané aby necestoval pěšky. Ostatní mezitím pokračují v cestě do Mararoky, ale cestou objeví skupynu mrtvých ariďanů, kteří měli dopravit Eraka do Mararoky. Napadli je Tualagové. Kočovníci, kteří zajali Eraka a ostatní zabili. Skupina se rozhodně je sledovat, protože Gilen s Haltem jsou výborní stopaři, jde jim to docela rychle. Mezitím Willovy dochází voda a je vičerpaný. Najdou ho až Bedullini, kteří mu dají vodu a odvezou ho s sebou do jejich táboza, který je v oáze. Tam Will objeví i svého straceného koně, ale aby ho dostal zpět musí o něj soutěžit s Hasanem. Bedullinem, který našel Cuka. Skupina která pronásleduje Tuelagy je jimy zajata a odvedena do Mašaby. Tam se později dostane i Will, který se dozví o svých přátelích od Bedullinského zvěda. Ti mu pomůžou osvobodit své přátele.
Ke konci knihy však skupinku Willových přátel společně s Erakem chce nechat popravit Skandijec, který zradil Eraka a chce na jeho místo. Stát se oberjarlem. Ale to jestli se Willovi podaří je zachránit nebo ne, si přečtěte v knize. Zase jsem vám tady vypsala skoro celý obsah :D musím s tím něco dělat :DDD Poslední co můžu dodat je, že vám tuto knihu jako ty předchozí DOPORUČUJU :D

Mensis: ..zatím nečetla..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četl/a si knihu Hraničářův učeň-Výkupné za Eraka?

Ano
Ne
Právě ji čtu
Chtěl/a bych si ji přečíst

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!