Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

Hraničářův učeň-Ledová země

7. února 2012 v 13:46 | Flexi |  Knihy
Pokračování příběhu o Willovi a jeho přátelích, kteří prožívají spoustu dobrodružství je tu :D

HRANIČÁŘŮV UČEŇ LEDOVÁ ZEMĚ - John Flanagan

ANOTACE:
Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodě Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel - dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví?

INFORMACE:
Autor: John Falanagan
Nakladatelství: Egmont
Stran: 288

NAŠE NÁZORY:
Flexi:
Vypadá to, že se budu znova opakovat. Třetí díl příběhu o Willivi a jeho přátelích. Tahle kniha byla od začátku plná napětí, ale musím se přiznat, že nejprve se mi vůbec nechtělo jí začít číst. :D Sice nevím proč, ale je to tak. Koupila mi ji také babička a tudíž je to jedna z těch, které jsou moje. Dlouho jsem jí odkládala, ale když jsem se do ní konečně pustila, zjistila jsem, že jsem neměla čekat a pustit se do ní hned, protože je to volmi napínávé. Jak už jste si mohli přečíst v anotaci, Willa a Evanlyn zajmou Skandijci a odvezou je sebou do jejich země Skandie. Tak pracují u dvora v otroctví. Evanlyn to má jetě dobrí, protože jí přidělili práci v kuchyni, kde je teplo, ale Will musí pracovat venku v zimě, protože ve Skandii zrovna panuje velká zima na kterou s Evanlyn nejsou zvyklí. Postupem času ale Will začne být slabí, protože se stává sávislým na hřejivé trávě, kterou mu dávají nejstarší otroci, kteří na ně dohlížejí.
Nakone se jim však podaří utéct a to s pomocí jarla Eraka, který je původně u Morgarafova mostu zajal. Erak poradí Evanlyn jak Willa odvyknou na hřejivou trávu, ale jestli se jí to podaří nebo ne, to už si přečtěte v knížce, protže jsem vám tu opět vypsala román o tom, co v knížce je. ;-) Každopádně opět DOPORUČUJU :D

Mensis: ..zatím nečetla..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dolejskova-karina dolejskova-karina | Web | 8. února 2012 v 19:50 | Reagovat

JÁ JÍ CHCI...:DDDDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!