Tvorba:
Grafika-jmenovky k povídkám

Pořádá: Momentálně nic :)
Právě čte: Škola noci 1 - Označená
_http://nd04.jxs.cz/428/662/7a7a68c98e_73501406_o2.jpg
Účastní se: Momentálně ničeho :)

1. kapitola-Úkol

3. února 2012 v 13:12 | Flexi
Tady máte tu první kapitolu. Doufám, že se vám bude líbit. Do komentářů mi pak napište jak se vám to líbilo. Vím, že to není žádné mistrovské dílo, ale za každý koment vám budu vděčná. ;-)
Slunce vycházelo a v elfském městě Elinea začínal den. Elfové se probouzeli a elfky chystaly snídani. V paláci Elinean v pokoji elfské bojovnice Eressiel však byly závěsyzataženy.V tom vtrhla do pokoje služebná Estel.
,,Paní vstávejte. Slunce už vyšlo.'' Eressiel se otočila na záda, otevřela oči a zavrčela. ,,Tak brzy, vždyť…'' nestihla ani dokončit vědu.
,,Brzy? Paní, nechci být nezdvořilá, ale je devět hodin.'' odpověděla Estel. Elfka se zašklebila a nakonec vstala.
,,Mimochodem, král Vás očekává.'' vzpomněla si služebná. ,,Prý si s Vámi chce o něčem promluvit. Proto jsme Vás také přišla vzbudit. Král předpokládal, že ještě budete spát.''
,,Jak jinak.'' zamumlala Eressiel potichu, aby jí Estel neslyšela a pomalu začala vstávat z postele.
Když šla chodbou do královy komnaty, zamyslela se. Co po ní král Arnon asi může chtít? Už dlouho s ním nemluvila. Naposledy to bylo, když jí a jejímu příteli Lótionovy sděloval jejich poslední úkol. Bylo to už hodně dlouho, co žádný nedostali.
Než se stihla pořádně zavzpomínat, došla ke dveřím královy komnaty. U nich stály stráže. Byli to dva vysocí elfové s dlouhými meči a oblečení měli z jemné hnědo-černé látky. Vypadali silně a vznešeně. Eressiel se však nijak neostýchala a přistoupila blíž. Řekla jim, aby jí ohlásili. Elfové se na sebe podívali. Jeden z nich se otočil ke dveřím. Zaklepal a vstoupil.

***

Král Arnon seděl v křesle a odpočíval. Byl vzhůru téměř celou noc a pořád přemýšlel jen a jen o jediné věci. Jak je možné, že Túriel žije? Najednou někdo zaklepal. Král vzhlédl ke dveřím a do místnosti vstoupil jeden ze stráží, kteří stáli u vchodu do komnaty. Král se na něj usmál. Přikývl na pozdrav a čekal, co mu chce sdělit. Strážce se uklonil, aby vyjádřil poctu a pak konečně promluvil.
,,Vaše Veličenstvo, mrzí mě, že vás takhle vyrušuji, ale přišla za vámi Eressiel, dcera Bojovnice Erumoicë.''
Král se na něj usmál. Čekal na ní. Potřeboval s ní nutně mluvit a bylo mu jasné, že nejspíš nebude mít dobrou náladu, protože musela vstávat brzy. Zasmál se té myšlence.
,,Dobrá Mathieli, ať vstoupí.'' řekl. Ten přikývl a odešel. Po chvíli vstoupila elfka. Byla štíhlá a vysoká, jako téměř všichni elfové. Měla dlouhé, kudrnaté světle hnědé vlasy, které byly rozpuštěné a padaly jí přes ramena. Smaragdově modré oči přímo zářily, ale vypadaly dost unaveně. Hluboce se uklonila a podívala se na krále, který si ji prohlížel.
,,Vaše veličenstvo, chtěl jste se mnou mluvit?'' Zeptala se ho Eressiel.
Král se na ní usmál a trochu přimhouřil oči. ,,Ano, to chtěl. Vyspala ses dobře?''
Elfka se lehce zašklebila aby to nebylo moc vidět, ale král si toho nejspíš všimnul. Nadechovala se k odpovědi, ale král Arnon byl rychlejší.
,,Nejspíš moc ne co? Omlouvám se, ale musel jsem s tebou mluvit hned. Přemýšlel jsem nad tím celou noc, ale nemohl jsem na nic přijít. Třeba něco napadne tebe.'' Dořekl. Elfka zpozorněla. Doufala, že jde o to, o co si myslí, že jde. Ale nebyla si jistá a tak se radši zeptala.
,,A smím se zeptat o co jde?''
,,Samozřejmě. Promiň. Neuvědomil jsem si, že ty vlastně nevíš o co jde.'' Usmál se. ,,Mám pro tebe a tvého přítele Lótiona další úkol. A podle toho jak se ti právě rozzářili oči se mi zdá, že jsi ráda.'' Usmál se a měl pravdu. Eressiel přímo jiskřili oči. Tak dlouho neměla co dělat a jelikož miluje dobrodružství a také zachraňování světa a podobně, nic lepšího už jí ani král Arnon říct nemohl.
,,Jde vidět, že mě už dobře znáte.'' Řekla a usmála se. ,,No a o co tedy jde?'' Zeptala se znova. Král chvíli váhal, ale nakonec promluvil.
,,Dobrá. Tak tedy. Jde o jednu zlou elfku jménem Túriel. Nebo spíš čarodějku? No ona je vlastně něco jako oboje v jednom. No to je teď vedlejší. Důležité je, že se rozhodla podmanit si a zničit jedno lidské město jménem New-Envel.'' Eressiel vykulila oči. Lidé? Doopravdy řekl lidé? Ve vnitř se zaradovala. V Lidském světě nebyla už několik let. Připadalo jí to jako věčnost co naposledy viděla svého lidské přítele Jimyho. A také že byla. ,,Myslíte to vážně?'' Chtěla se ujistit. Král přikývl.
,,A kdy vyrážíme?'' Nedočkavě se na něj dívala.
,,Vím, že se velmi těšíš a také to na tobě jde velmi vidět, ale není to tak jednoduché. Není snadné porazit Túriel. A ještě těžší je, se dostat do Lidského světa.'' Eressieel nechápala. Vždyť posledně se do Lidského světa dostali bez problémů.
,,Jak to myslíte?''
,,No, lidé už nejsou takoví, jací byli dříve. Změnili se. Jakmile vkročíš do jejich světa, poznáš, co tím mám na mysli. Nejprve je ale důležité a také hlavní, jak se zbavit Túriel. Není jednoduché ji zničit, jak jsem ti už jednou řekl.
Je velmi silná a také nebezpečná. A já nevím, jak ji zničit. Přemýšlel jsem nad tím celou noc. Nespal jsme a jen přemýšlel. Ale nic mě nenapadlo. Vůbec nic.'' Dořekl a zakroutil hlavou.
Eressiel byla zmatená. Jak je možné, že se Lidský svět tolik změnil? Ten jejich se za posledních několik let nezměnil vůbec. Nechápala tomu. Pak jí ale napadla další otázka, na kterou se chtěla zeptat.
,,A jak se tedy dostaneme do Lidského světa, když je to tak těžké?'' Upírala na krále Arnona pohled a netrpělivě čekala na jeho odpověď. Král se chvíli rozmýšlel a pak na ní upřel svůj pohled.
,,Myslím, že nejlepší bude se zeptat královny Erunis. Ta určitě dostane nějaký dobrý nápad. Ví o spoustě věcí a na hodně otázek zná odpovědi. Ta vám určitě pomůže. Zajděte s Lótionem za ní a poproste ji o pomoc. Řekněte, že jsem Vás za ní poslal.'' Dopověděl Arnon. Eressiel přikývla. Pořád si nebyla jistá, jestli to dokážou a nebyla si jistá, jestli chápe tu situaci s Lidským světem. Pořád jí to přišlo zvláštní. Král ale říkal, že zná odpovědi na spouty otázek. Třeba by jí právě na tuhle mohla odpovědět. Ponořila se na chvíli do vlastních myšlenek.
,,Dobře. Najdu Lótiona a společně za královnou zajdeme.'' Uklonila se a rozloučila. Naposledy se podívala na krále Arnona a zamířila ke dveřím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti v našem světě fantasy ?

Ano 50% (57)
Moc hezké 6.1% (7)
Ujde to 11.4% (13)
Viděl/a jsem i hezčí ale váš je také na úrovni 6.1% (7)
Nic moc 7.9% (9)
Hrůza 7.9% (9)
Raději překliknu na jinou stránku 10.5% (12)

Komentáře

1 Gess Gess | E-mail | Web | 3. února 2012 v 13:41 | Reagovat

Suprová kapitolka :D těším se na další tak ať je tu co nejdřív :D ne,opravdu je to super a jeste jednou moc se tesim na dalsi :D

2 Mensis Mensis | Web | 3. února 2012 v 13:49 | Reagovat

Krásné  Flexi moc krásné :-)

3 dolejskova-karina dolejskova-karina | Web | 3. února 2012 v 14:15 | Reagovat

Krásné..fakt moc krásné...jen tak dál ;)

4 terezka terezka | 28. února 2012 v 20:46 | Reagovat

urcite dalsím kapitolku moc pekmá :D

5 ariven ariven | Web | 19. dubna 2012 v 20:17 | Reagovat

Pěkný, těšim se na pokračování :D

6 Secret Ladies Secret Ladies | Web | 26. května 2012 v 20:33 | Reagovat

Píšeš moc hezky!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ POVÍDEK, OBRÁZKŮ A
VŠEMOŽNÉHO OBSAHU TOHOTO BLOGU!!!